Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Три основні правила успішного вирощування капусти, щоб отримати великий врожай

Є кілька важливих правил, без яких неможливо буде домогтися гарного врожаю цієї культури.

Джерело: floristics.info.

Правило перше – кислотність ґрунту

При посіві насіння капусти, а також при висаджуванні її розсади у відкритий ґрунт або в теплицю обов'язково звертайте увагу на кислотність ґрунту на капустяній грядці чи в розсадному контейнері. Ця культура не дасть врожаю на ґрунті з підвищеною кислотністю, тому що в таких умовах з’являється велика імовірність загнивання кореневої системи та розвитку таких захворювань, як фузаріоз та кила, а це майже завжди призводить до масової загибелі капусти.

Крім того, в кислому ґрунті поживні речовини знаходяться в недоступній для рослин формі, тому скільки б ви капусту не підживлювали, вона не зможе засвоїти необхідні їй елементи в достатній кількості. Щоб сіянці розвивалися нормально, підбирайте для розсади ґрунт із pH від 6,5 до 7,0, тобто нейтральний або лужний, у крайньому випадку слабокислий. 

Що стосується ґрунту на городі, то до того, як пересадити розсаду капусти на грядки, не забудьте виміряти рівень кислотності, особливо якщо в минулому ваша капуста зазнавала труднощів із зростанням і зав'язуванням качанів.

Кислий, нейтральний чи лужний ґрунт на вашій ділянці, ви зможете дізнатися за допомогою лакмусового паперу, який можна придбати в садових центрах та на багатьох інтернет-сайтах. Якщо виявиться, що ґрунт має кислу реакцію, змінити водневий показник ґрунту можна шляхом вапнування – внесення в ґрунт гашеного вапна, крейди, доломітового борошна або звичайного деревного попелу.

Можна використовувати попіл: для посипання грядок, приготування відварів для підживлення та для припудрювання рослин у профілактичних та лікувальних цілях.

Правило друге – правильні підживлення

Капуста – неймовірно ненажерлива культура, тому дуже важливо регулярно забезпечувати її поживними речовинами за допомогою кореневих та позакореневих підживлень. Якщо живлення капусті буде недостатньо, вона відреагує на це поганим зростанням, запізнілим зав'язуванням головок та низькою стійкістю до хвороб та шкідників. Дідівський спосіб захисту розсади капусти і підживлення – 2 в 1.

На початковому етапі зростання, коли йде інтенсивне нарощування листя, капуста більше потребує азоту, а коли починають формуватися качани, їй потрібен фосфор та калій. 

Капусту на самому початку зростанняварто кожні 10-14 днів підживлювати трав'яним настоєм, так званим зеленим добривом, або поливати її під корінь розчином 2 столових ложок десятивідсоткового нашатирного спирту в 10 л води.

Правило третє – своєчасне поливання

Дуже важливий для капусти правильний та своєчасний полив. Капуста добре росте лише у вологому ґрунті, а оптимальний рівень вологості повітря для цієї культури 70-75 %.

Доросла рослина може за добу споживати майже до 10 л води. У спеку та посуху капуста починає відставати у рості, і зав'язування головок теж відбувається із затримкою. Як правило, в таких умовах буває дуже важко досягти хороших урожаїв, тому намагайтеся поливати грядки в міру підсихання на них верхнього шару ґрунту, а в спекотне літо дуже добре влаштовувати капусті дощування.

Однак і в цьому питанні не слід занадто старатися, тому що надмірне зволоження ґрунту може стати причиною загнивання та відмирання кореневої системи. Режим поливу має бути збалансованим. При дотриманні цих трьох умов ваша капуста чудово зростатиме і дасть багатий урожай.

 

Читати також

03.07.2022 Три помилки городників, які призводять до пустоцвітів на огірках

Причини переважання пустоцвіту на огірках можуть мати природний характер. Наприклад, якщо для посіву використане занадто молоде насіння або посадковий матеріал узятий від гібридів. Однак з боку городників теж зустрічаються помилки, що призводять до відсутності жіночих квіток, з яких формується зав'язь. Три типових неправильних дії — посадка огірків в тіні, порушення режиму поливу, незбалансовані підгодівлі, інформує Ukr.Media.