Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Ціни зростатимуть: яка ситуація на ринку нерухомості Рівного та які прогнози

Відсьогодні знову запрацювали держреєстри на нерухоме майно. Тож ринок нерухомості поступово відновлюватиме свою роботу. 

Журналісти "Рівне Медіа" досліджували, наскільки змінився ринок нерухомості Рівного за час війни та чого очікувати далі. 

Реєстри нерухомості були закриті 

Нагадаємо, ще два місяці тому Мін'юст закрив усі реєстри, в тому числі нерухомого майна. Фактично через це цей ринок був паралізований. Це підтверджують нам експерти з нерухомості. 

- З початку війни ринок нерухомості повністю зупинився. Лише працювала здача в оренду житла. Однак, наразі будівельники поновили роботу. Разом з тим впали темпи будівництва, - розповідає забудовник Сергій Качановський. 

Ринок "оживає"

За словами Сергія Качановського, на ситуацію також впливали і настрої людей: адже під загрозою бойових дій, люди не знали, що на них чекатиме завтра. Тому й із купівлею житла ніхто не поспішав. Нині ж, очікують експерти, ситуація зміниться і люди частіше цікавитимуться купівлею житла. Змінить сиутацію на краще й відкриття реєстрів нерухомості. 

- Люди були налякані війною. Нині ринок почав трохи "оживати". Якщо умовно до війни було 10 дзвінків у день, то зараз - 10 за два тижні. - підкреслює Сергій Качановський. 

- Три тижні, як люди почали цікавитися. Люди приходять, оглядають об'єкти. Вже вони щось вибирають. Вже як на первинному, так і на вторинному ринку люди дають завдатки... Тобто сказати, що ринок нерухомсті взагалі "стоїть", ми не можемо. Цікавляться, в тому числі і переселенці, - каже керівник центру продажу центру ЖК "На Щасливому" Наталія Рябушко. 

Ціни зростуть 

Сергій Качановський говорить, що тим, хто планував придбати нове житла, краще робити це зараз. Адже забудовники ще намагаються втримати довоєнні ціни. Однак, так буде недовго. 

У найближчі час ціни значно зростуть. Пов'язано це зі зростанянм цін на будівельні матеріли, енергоносії, зміною логістики тощо. 

Таким чином собівартість житла може зрости на 20-30 %, прогнозують експерти. 

- Якщо, приміром, арматура коштувала 24 тисячі за тонну, то нині стала 34 тисячі. Якщо цегла коштувала 3-3,5, то зараз - 4,55 грн, - пояснює Сергій Качановський. - В Європі ж ціни на будівельні матеріали - значно вищі, до війни вони відрізнялись на 10%, а на сьогодні - на 20 %. 

- Вже є дефіцит на деякі будівельні матеріали. Адже чимало виробництв, в яких ми закуповувались, були зруйновані. Тому все більше товарів будуть імпортними. Відповідно ціна - зовсім інша. Наразі констатуємо, що ціна на матеріали вже виросла на 30-40 %. Зрозуміло, що й збільшиться ціна квадратного метра, - додає Наталія Рябушко. 

За словами Сергія Качановського, нині в області будується близько 50 % житла, в порівнянні із довоєнним часом. Надалі ж темпи будівництва можуть тільки зменшуватися. 

- Якщо ж війна закінчиться у найближчий час, то ринок може відновитись за півроку. В іншому випадку - прогнози невтішні, - додає експерт. 

Попри це забудовники надіяться, що ситуація зміниться на краще, і ринок нерухомості запрацює на довоєнному рівні. 

 

Читати також