Рівне Медіа

У 2018 році в Рівненську обласну лікарню закупили обладнання на майже 35 мільйонів гривень

http://www.rv.gov.ua Серцево-судинний Центр

Головний лікар закладу Іван Зима називає 2018-й роком прориву в технічному оновленні обласної лікарні. За рік нове дороговартісне обладнання встановили одразу в трьох відділеннях медичного закладу.

Насамперед, модернізували матеріально-технічну базу для серцево-судинного Центру, адже більше половини дорослого населення Рівненщини має хвороби серцево-судинної системи. Спочатку потужний ангіограф встановили завдяки проекту Світового Банку. Другий ангіограф, вартістю понад 23 мільйони гривень, закупили за бюджетні кошти.

«Дякуючи підтримці керівництва Рівненщини з обласного бюджету спрямували 11,5 мільйонів, решту коштів залучили з державного. Потреба в такому обладнанні колосальна: за минулий рік проведено понад 1000 операцій. Уже створена черга для проведення таких маніпуляцій. Ми зможемо врятувати ще багато життів», - не приховує задоволення головний лікар медзакладу Іван Зима. Він додав, що в рамках проекту Світового банку Центр також отримав кардіоваскулярний УЗД-сканер і дефібрилятор-монітор. Вартість такого обладнання понад 1 мільйон гривень. Ще на 700 тисяч придбали витратних матеріалів для проведення операцій.

Можливість отримувати сучасну допомогу мешканці області віднедавна мають і вгастроентерологічному центрі Рівненської обласної лікарні. Тут встановилиендоскопічну систему експертного класу. Її вартість понад 9 мільйонів гривень, 8 з яких залучили народні депутати за рахунок субвенції з держбюджету, а решта співфінансувала область.

Нова ендоскопічна система

«Апарат такого класу єдиний на всю країну, - розповідає провідний лікар-ендоскопіст Віталій Лазарчук. - Унікальна надсучасна розробка фахівців Японії та Європи дозволяє проводити обстеження шлунково-кишкового тракту максимально точно, а хірургічні втручання – із мінімальним травматизмом для пацієнта. Ендоскоп унікальний й тим, що завдяки вуглекислому газу, який використовується під час діагностики, обстеження набагато легше переноситься пацієнтами».

А нещодавно ідеальні умови стерильності створили і в Центрі ортопедії та травматології.

Тут встановили сучасну систему подачі ламінованих потоків стерильного повітря на операційне поле. За словами завідувача обласного Центру ортопедії, травматології та вертебрології Валентина Піонтковського, завдяки такому обладнанню операції відбуватимуться із мінімальним ризиком інфекційних ускладнень для пацієнта. Ця медтехніка є в найсучасніших клініках Європи. На придбання системи область спрямувала 980 тисяч гривень.

Сучасна система подачі ламінованих потоків стерильного повітря

До слова, завдяки впровадженню передового досвіду оперативних втручань та оновленню обладнання, днями в Центрі провели першу операцію із заміни плечового суглобу. Раніше, щоб замінити суглоб, мешканцям Рівненщини необхідно було їхати в іншу область, або за кордон.

Варто нагадати, що роком раніше медобладнання оновили також в урологічному відділенні та Центрі мікрохірургії ока.

За інформацією прес-служби Рівненської ОДА

Читати також