Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Дніпрі заблокували роботу підсанкційного заводу, який виготовляв комплектуючі для російської оборонки

СБУ заблокувала роботу підсанкційного заводу у Дніпрі, який виготовляв комплектуючі для військової техніки росії. 

Про це повідомляє пресслужба СБУ. 

Як зазначається, завод виготовляв комплектуючі до літаків, ракетних систем і підводних човнів. Йдеться про такі товари подвійного призначення як труби із високотехнологічного спеціального сплаву.

Лише за 2021 рік на ньому було виготовлено 340 тон цієї продукції загальною вартістю понад 450 млн грн.

За даними слідства, готовий товар переправлявся на територію рф. Уже там окупанти здійснювали перерозподіл отриманої продукції серед своїх військових заводів та інших об’єктів воєнно-промислового комплексу.

Оскільки засновником заводу є російська корпорація, яка спеціалізується на виробництві і модернізації зброї та військової техніки, ще минулого року він потрапив під санкції РНБО.

Але зараз, щоб обійти існуючі обмеження, російська сторона хотіла переписати завод на українську юридичну особу і продовжити його роботу на шкоду державній безпеці України.

У межах кримінального провадження за ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) Кримінального кодексу тривають невідкладні слідчі дії.

За їх результатами буде вирішено питання щодо накладення арешту на майно та активи підприємства на десятки млн грн.

Крім того, СБУ планує ініціювати процедуру примусового вилучення відповідного майнового комплексу з подальшою його передачею у власність держави.

Читати також

30.06.2022 "Було багато трупів": російський моряк - про невдалий порятунок крейсера "Москва"

«Там було багато трупів і, переважно, порятунок відбувався дуже сумно. Корабель втратили, він потонув, його не змогли відбуксирувати…Я надивився, що було на «Москві», і не хотів далі бачити, що посередині моря вмираєш. Це дуже страшно. І я відмовився…» – розповідає колишній матрос. Так він вирішив піти у піхотинці. За три тижні тренувань інструктори-вагнерівці допомогли йому «змінити профіль». І невдовзі його відправили на розвідку у Волноваський район. Перше ж бойове завдання виявилося провальним: «розвідники» натрапили на засідку ЗСУ і вціліти вдалося лише трьом із 30 окупантів. Російські командири кинули своїх поранених на полі бою. Першу медичну допомогу він отримав уже від бійців ЗСУ, які взяли його полон.