30 жовтня о 12:20 на вулиці Слов'янська, 3а у Клевані, що на Рівненщині, відкриватимуть діджитал-мурал.
Про проєкт
Проєкт “Перше digital-сузір'я муралів на карті України” – це 9 муралів з ефектом доповненої реальності у 9 громадах на Рівненщині та Волині. Реалізовують його ГО «Платформа взаємодій «Простір» за фінансової підтримки Українського культурного фонду та громад Дубенського, Рівненського, Здолбунівського районів і Луцька. На меті – поширення цифрових технологій у сфері культури і мистецтва, популяризація сучасного стріт-арту, а також пожвавлення туристичного інтересу в регіоні. Усі digital-мурали матимуть потужне ціннісне наповнення, адже об’єднані спільною тематикою – Глобальні цілі сталого розвитку ООН. Усі мурали є цілісними мистецькими полотнами, але за допомогою додатку вони анімуються.
Як користуватися додатком
- Завантажте додаток "AR murals" на свій пристрій (телефон, планшет).
- Активуйте та увімкніть звук.
- Станьте щоб весь малюнок потрапляв в об'єктив камери.
- Наведіть камеру на стіну з муралом.
Ціль сталого розвитку
Кожна громада обирала свою ціль сталого розвитку, тобто ключовий напрямок свого розвитку. Клевань обрала ціль № 5 – ґендерна рівність.
Мурал наносили художники Тарас Довгалюк (Arm) і River Cash. Тлумачення муралу від авторів:
«Ґендерна рівність – це рівність прав та ролей у суспільстві чоловіків та жінок. Якщо уявити, що життя циклічне і зобразити його у вигляді кола, то особистість проходить в ньому як лінія, і не важливо якої статі та яку роль вона виконує в суспільстві. Рівність є запорукою успішного суспільства та наступним етапом розвитку людства після патріархального ладу. Наша лінія існує як єдине нерозривне ціле і має жіночий та чоловічий образи, що можуть існувати в циклічному світі».
Окрім цього у планах ГО «Платформа взаємодій «Простір» створити 3 туристичні маршрути для велосипедистів та автомобілістів по цим муралам з урахуванням інших природніх та історичних місць Рівненщини і Волині.