Рівне Медіа

У Клевані відкриють діджитал-мурал

30 жовтня о 12:20 на вулиці Слов'янська, 3а у Клевані, що на Рівненщині, відкриватимуть діджитал-мурал.

Про проєкт

Проєкт “Перше digital-сузір'я муралів на карті України” – це 9 муралів з ефектом доповненої реальності у 9 громадах на Рівненщині та Волині. Реалізовують його ГО «Платформа взаємодій «Простір» за фінансової підтримки Українського культурного фонду та громад Дубенського, Рівненського, Здолбунівського районів і Луцька. На меті  – поширення цифрових технологій у сфері культури і мистецтва, популяризація сучасного стріт-арту, а також пожвавлення туристичного інтересу в регіоні. Усі digital-мурали матимуть потужне ціннісне наповнення, адже об’єднані спільною тематикою – Глобальні цілі сталого розвитку ООН. Усі мурали є цілісними мистецькими полотнами, але за допомогою додатку вони анімуються.

Як користуватися додатком

  • Завантажте додаток "AR murals" на свій пристрій (телефон, планшет). 
  • Активуйте та увімкніть звук. 
  • Станьте щоб весь малюнок потрапляв в об'єктив камери. 
  • Наведіть камеру на стіну з муралом.

Ціль сталого розвитку

Кожна громада обирала свою ціль сталого розвитку, тобто ключовий напрямок свого розвитку. Клевань обрала ціль № 5 – ґендерна рівність.

Мурал наносили художники Тарас Довгалюк (Arm) і River Cash. Тлумачення муралу від авторів:

«Ґендерна рівність – це рівність прав та ролей у суспільстві чоловіків та жінок. Якщо уявити, що життя циклічне і зобразити його у вигляді кола, то особистість проходить в ньому як лінія, і не важливо якої статі та яку роль вона виконує в суспільстві. Рівність є запорукою успішного суспільства та наступним етапом розвитку людства після патріархального ладу. Наша лінія існує як єдине нерозривне ціле і має жіночий та чоловічий образи, що можуть існувати в циклічному світі». 

Окрім цього у планах ГО «Платформа взаємодій «Простір» створити 3 туристичні маршрути для велосипедистів та автомобілістів по цим муралам з урахуванням інших природніх та історичних місць Рівненщини і Волині.

Читати також