У лікарні на Рівненщині НСЗУ виявила порушення під час перевірки

У 2024 році Національна служба здоров’я України провела плановий моніторинг у 16 медичних закладах, які мають договір за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті».

У всіх 16 перевірених лікарнях були зафіксовані порушення умов договору з НСЗУ. Для 12 закладів розроблено плани усунення порушень — з акцентом на розвиток, а не покарання.

До переліку медзакладів, де виявлено порушення, увійшла Рокитнівська багатопрофільна лікарня.

Три медичні заклади повністю не відповідали умовам договору, тому після моніторингу відмовились добровільно від договору. А у 2025 уже навіть не подавались:

  • Київська міська клінічна лікарня №9
  • Слобожанська центральна лікарня
  • Надвірнянська центральна районна лікарня. 

Також, лікарня АТ «Українська залізниця» в м. Харків не встигла вчасно усунути виявлені порушення (у період з 16.11.2024 до 15.12.2024), тому договір отримала лише в березні 2025 року.

Основні порушення, виявлені в лікарнях:
1). Відсутній цілодобовий доступ до КТ з ангіографією або МРТ. Через це неможливо швидко визначити тип інсульту та почати правильне лікування.
2). Не проводились обов’язкові консультації з фізичним терапевтом, ерготерапевтом, логопедом, а також не проводився скринінг на порушення ковтання.
3). Не було необхідного обладнання:

  • портативного експрес-коагулометра;
  • дефібрилятора з синхронізацією;
  • багатофункціонального монітора.

Без цих приладів лікарі не можуть вчасно виявити критичні стани — зупинку серця, внутрішню кровотечу чи раптове погіршення.

За підсумками перевірок, заклади мають повернути до державного бюджету понад 16 мільйонів гривень.  З результатами моніторингу були ознайомлені всі власники та керівники відповідних закладів.

"Лікування інсульту - це не про «ліжко, на якому крапають». Це про наявність інсультного блоку з кваліфікованими лікарями та медсестрами, цілодобовість КТ, МРТ, лабораторної діагностики, та ранньої реабілітації", - наголосили в НСЗУ.

Читайте також