Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Маріуполі мирні мешканці потерпають від голоду - Денісова

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила про те, що мешканці Маріуполя потерпають від голоду - у них немає ані їжі, ані води.

Вона додала, що за інформацією ООН, це понад 100 000 мирних жителів міста. 

"За понад місяць блокади міста рашисти не допустили туди жоден гуманітарний конвой з продовольством та ліками від України або міжнародних організацій.

При цьому, широко розрекламована у ЗМІ окупанта гуманітарна допомога рф включає лише буханку хліба та пляшку води на добу. Видача продуктів проходить в штабах «єдиної росіі», але харчів катастрофічно не вистачає", - розповідає Денісова. 

Також у Маріуполі з кожним днем погіршується ситуація з медичною допомогою - шириться антисанітарія, а перебування у сирих холодних підвалах викликають інфекційні та застудні хвороби. При цьому отримати допомогу лікаря у місті неможливо.
 

Читати також

22.05.2022 На Запоріжжі окупанти погрожують підприємцям, які відмовляються торгувати за рублі

- У Василівці окупаційна адміністрація затвердила курс валют на рівні 10 гривень за 25 рублів. Також повідомляють, що у випадку відмови підприємців продавати товари за рублі - з ними проведуть «профілактичну бесіду», - йдеться у повідомленні. Такж у Мелітполі колаборант Євген Балицький розпорядився суб'єктам господарювання з 20 травня 2022 року для розрахунків використовувати як гривню, так і рублі, а безготівкові розрахунки проводити лише в рублях. Зрадник також затвердив курс валют: 2 рублі за 1 гривню.

22.05.2022 Біженці можуть отримати грошову допомогу від держави прямо на вокзалі

Як розповіли в УЗ, проект покликаний донести до всіх, хто досі не наважувався евакуюватися з Донбасу, що на них дійсно чекають. Так, уже під час руху працівники Укрзалізниці збирають дані з пасажирів, які хочуть отримати соцвиплати та передають їх колегам з Укрпошти. Після прибуття люди прямують у спеціально блаштовані пункти видачі готівки на вокзалі у Львові. Невдовзі перелік вокзалів розшириться. Це спільний проєкт Офісу Президента, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства соціальної політики, Міністерства інфраструктури, Укрзалізниці та Укрпошти. Програма є доповненням до вже запущеної раніше за підтримки ОПУ програми "Там, де вас чекають", яка дозволяє вже в потязі підібрати та замовити варіанти тимчасового розселення. "Ця програма покликана допомогти все ж таки евакуюватись тим, хто підставляє життя під загрозу кожного дня, але досі не наважувався виїхати з найгарячіших точок, мовляв "ми нікому не потрібні!" Ми не словами, а справами підтверджуємо, що "потрібні" - люди відразу отримують "живі" підйомні кошти, - каже керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександр Перцовський. Також, за його словами, ще в потязі подаються заявки на розміщення, а по прибутті - чекають представники місцевої влади із транспортом, щоб відразу відвезти на поселення. Він додав, що вже є результати програми - тільки за один день близько 400 людей з-під лінії вогню з Донбасу все ж таки виїхали евакуаційними вагонами Укрзалізниці, а до того останні тижня цей денний показник був у межах 100-150" Нагадаємо, що людям, які евакуювалися з районів проведення бойових дій, держава надає одноразову допомогу в розмірі 3000 гривень на кожну дитину чи людину з інвалідністю та 2000 гривень на кожну людину, старшу 18 років. Відомості про виплату грошової допомоги працівники залізниці формують безпосередньо під час руху евакуаційних потягів, де мають зазначити кількість дітей та дорослих. Ці дані передаються працівникам Укрпошти, які до моменту прибуття евакуаційного потяга до вокзалу міста призначення організовують все необхідне, щоб люди одразу після виходу з потяга могли отримати кошти. Пасажири п’ятьох евакуаційних потягів до Львова вже отримали виплати на загальну суму 340 тис. грн.