Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У мешканців Рівненщини почали викупляти землю під швидкісне шосе

На Рівненщині купили перші дві ділянки, де мають збудувати швидкісну дорогу в обхід міста Дубно. Інфраструктурний проєкт орієнтовною вартістю 80 мільйонів євро реалізують за кошт Європейського інвестиційного банку. На викуп людської землі, якою пролягатиме дорога, планують витратити 3,8 мільйона гривень.

Повідомляє Суспільне.

"Дві земельні ділянки станом на 28 травня викупили у жителів Дубенського району. Загалом мають придбати у людей вісім ділянок, на це з держбюджету Службі автодоріг в області виділили 3,8 мільйона гривень", – повідомив речник САД Дмитро Леонтіюк.

Ці гроші перерахували на Дубенську райдержадміністрацію, яка за них купуватиме ділянки й покриє витрати на оцінку землі.

"Дубенська РДА проінформувала громадян, експертна організація провела нормативно-грошову оцінку, тобто була визначена ринкова вартість тих земельних ділянок і люди всі погодились добровільно продати ці земельні ділянки", – зазначив речник Служби автомобільних доріг.

Тендер на розробку проєктно-кошторисної документації на будівництво багаторівневої транспортної розв'язки САД оголосила у липні 2019-го. Його за 9,63 мільйона гривень розробляло ПП НВФ "Мостопроект". У 2020-му ПП "НВФ "Мостпроект" виграло тендер у 460 тисяч гривень на розроблення передпроєктної документації з вибору напрямку траси будівництва.

Ще 48,6 тисячі гривень від Служби автодоріг має отримати ПП "Експерт-Рівне-Земля" за виготовлення технічної документації з землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок у Тараканівській сільраді, за результатами торгів у 2021-му році.

"Проєктно-кошторисну документацію разом з документами на землю передаємо в Укравтодор, який передає в Мінінфраструктури для оголошення торгів. Це будуть міжнародні торги й по проєктах, які реалізуються за інвестиційні кошти, тендер оголошують у столиці", – уточнив Дмитро Леонтіюк на запитання про ймовірний старт будівництва шосе.

Південно-східний обхід Дубна – це швидкісне шосе на чотири смуги руху, протяжністю 43 кілометри, орієнтовна вартість якого 80 мільйонів євро, – додали в САД. Проєкт дозволить вивести транзитний транспорт, що прямує по Київ – Львів – Чоп та Доманово – Тернопіль – Чернівці, за межі міста й приміської зони.

Читати також