Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У нацпарку на Рівненщині облаштували будиночки для кажанів

У Нобельському парку на Рівненщині виготовили 30 будиночків для кажанів. Це зробили в рамках Міжнародної ночі кажанів та задля збереження популяції. 

Про це повідомляють на Фейсбук-сторінці парку. 

Зазначимо, що кажани – єдині літаючі ссавці, більшість видів яких занесені до Червоної книги України. 

- Вразливість кажанів пов’язана з повільним процесом їх розмноження та народженням тільки одного-двох малюків на рік. Тому дуже важливий порятунок кожного, бо коли гине ціла популяція, то на її відтворення потрібно багато часу. 

Значення цих крилатих ссавців у природі важливе. Наприклад, один кажан може з’їсти до 1200 комарів щогодини, що має значний вплив на контроль популяції комарів. Окрім цього, кажани є важливими запилювачами багатьох рослин, є навіть такі, які не запилюються жодним іншим видом, - повідомляють у нацпарку. 

Там додають, що популяція кажанів скорочується, тому природозахисники вживають заходів для їх збереження. Надання рукокрилим місця проживання – один із таких. Розвішувати будиночки можна у будь-який час року. Їх кріплять до дерев на висоті близько 3 м, щоб хижаки не дісталися до них. Будиночки розміщують вздовж доріг, берегових ліній, захисних лісосмуг

 

Читати також