У нацпарку на Рівненщині росте медунка темна, квіти якої здатні змінювати колір

Працівники Національного природного парку «Пуща-Радзівіла» зафіксували на території зростання медунки темної (Pulmonaria obscura). Ця ранньоквітуча рослина має важливе значення в підтримці біорізноманіття, адже медунка – один із перших весняних медоносів, що забезпечує бджіл нектаром.

Медунка темна, як розповіли в НПП, - багаторічна трав’яниста рослина 16–30 см заввишки із дрібними запашними квітками. Медунка має цікаву властивість: її квіти вміють змінювати колір в залежності від реакції середовища – від рожевого до темно-синього.

Рослина має особливий запах, який нагадує мускус. Це є однією з причин її назви — "темна" або "мusk" у латинському перекладі.

"Мускусний запах медунки темної є її унікальною особливістю, що додає ще одну причину для її популярності серед ботаніків і натуралістів, а також може бути частиною її адаптації в природних умовах", - зауважили фахівці національного парку.

Наприкінці цвітіння в рослини розвиваються великі прикореневі листки, вкриті жорсткими щетинками, на довгих черешках. Ці листки забарвлені в темний колір — важливе пристосування для максимального поглинання слабкого світла, що проникає крізь крону дерев.

Квіти медунки темної - дуже незвичні, адже вони мають п'ять пелюсток, розташованих у такий спосіб, що квітка нагадує форму коробочки або дзвоника. Це рідкісне розташування квіток серед рослин.

Медунка темна відома своїми декоративними та лікарськими властивостями. Окрім того, рослина є позитивним індикатором здоров'я лісових екосистем на території "Пущі Радзівіла", свідчить про високий рівень екологічної стабільності та збереження природної різноманітності.

Читайте також