Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У рівненських нацгвардійців з`явились нові собаки малінуа

У рівненській військовій частині Нацгвардії з'явились нові службові собаки. 

Про це повідомляють у військовй частні 3055 НГУ. 

Йдеться про породу малінуа. Після якісної підготовки ці собаки стають незамінними помічниками нацгвардійців у найрізноманітніших службово-бойових завданнях.

Айрон і Мілка – бельгійські вівчарки малінуа, які розпочинають службу в рівненському підрозділі НГУ. Попереду в малінуа кілька етапів навчання: соціалізація, загальний курс підготовки, спеціальна підготовка і безпосередня підготовка перед виконанням кожного зі завдань.

«Маю досвід виконання службово-бойових завдань із німецькою вівчаркою і з бельгійською малінуа. Хоч собаки й схожі, проте малінуа активніші й нові знання схоплюють на льоту», – ділиться старший дресирувальник кінологічної групи Василь.

За словами кінолога Сергія, ще однією перевагою малінуа є те, що вони легше піддаються дресируванню: «Ці собаки короткошерсті, швидко навчаються і легко піддаються тренуванню».

Підготовку собак слід розпочинати в ранньому віці. Спочатку власники собак навчають їх базовим командам: «сидіти», «лежати», «до мене», а також займаються їхньою соціалізацією.

«Працювати з Айроном я почав ще коли йому було 4 місяці. Тоді він опановував перші команди: сидіти, лежати. Зараз триває соціалізація: ми займаємося в парку, багато гуляємо, звикаємо до людей, інших тварин і міської метушні. Загальний курс підготовки розпочався у віці 6 місяців. Під час цього етапу навчання малінуа опановує значнішу кількість команд, вчиться долати бар’єри. Після цього на собаку чекає спеціальний курс підготовки – пошук людини по запаховому сліду та її затримання, вибірка, прийоми захисту. Айрон виконуватиме завдання з конвоювання засуджених, тому ми активно працюємо над пошуком по запаховому сліду, а ще беремо участь у заняттях із зустрічного, судового, планового конвоювання, відпрацьовуючи алгоритм дій кінологічного тандему», – розповідає гвардієць-кінолог Сергій.

Запорукою успішного виконання завдань службовими собаками є гарний тандем з господарем і постійні тренування.

«Ми з Мілкою несемо службу з охорони громадського порядку. Як військовослужбовець, так і пес постійно готується до виконання службово-бойового завдання. Крім 2-3 тренувань на тиждень і часу на відпочинок, перед службою ми перевіряємо готовність собаки до виконання завдань, стан здоров’я, враховуємо метеорологічні подразники», – коментує кінолог Василь.

Читати також