
На Рівненщині синхронізують зусилля для врегулювання виплат сім’ям зниклих безвісти.
Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА.
Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль провів нараду, присвячену врегулюванню питань виплат сім’ям зниклих безвісти військових. Ця проблема неодноразово підіймалася родичами захисників під час зустрічей з керівництвом облдержадміністрації. Зокрема, йшлося про недостатню комунікацію з військовими частинами та ТЦК.
«У результаті наради досягнуто домовленості з Центральним управлінням цивільно-військового співробітництва Генштабу щодо покращення взаємодії між родичами та військовими підрозділами. Важливу роль у цьому процесі відіграватиме Рівненська ОДА, яка стане своєрідним містком між сторонами», - розповів Олександр Коваль.
Обговорювали й інші важливі аспекти, що стосуються соціального захисту ветеранів та їхніх родин. Нарада відбулася в межах діалогової платформи «Рівненська єдність», яка сприяє синхронізації зусиль у підтримці захисників та їхніх близьких.
До обговорення долучились голова відділення нотаріальної палати в Рівненській області Інна Бернадська, голова Всеукраїнської профспілки захисників України Сергій Бизов, начальник Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генштабу ЗСУ полковник Олександр Кутков, представниця Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, в Рівненській області Людмила Кучер, представники ТЦК, родини зниклих безвісти.
«Ми будемо продовжувати спільно розглядати проблемні питання, з якими стикаються наші ветерани, члени родин загиблих та зниклих безвісти. Ми зауважили банальну річ: абсолютна більшість проблемних питань виникає внаслідок дискомунікації. А наслідок один - проблеми в реалізації прав, законних інтересів наших захисників та їх родин», - наголосила начальниця Управління з питань ветеранської політики Рівненської облдержадміністрації Марина Корольова.
Нагадаємо, з 1 лютого 2025 року змінився порядок нарахування виплат безвісти зниклим військовим та військовополоненим відповідно до закону №3995-IX. Зокрема:
- сім’ї військовополонених отримуватимуть 50% від грошового забезпечення військовослужбовця. Решта коштів депонуватиметься на його рахунку у військовій частині поки захисник не повернеться з полону або не буде офіційно визнаний загиблим;
- сім’ї зниклих безвісти військових тепер отримуватимуть виплати за оновленою черговістю. Дружина, неповнолітні діти (або діти з інвалідністю будь-якого віку), особи під опікою та батьки військового включені до першої черги отримувачів і ділитимуть виплати порівну;
- військовослужбовець може скласти особисте розпорядження, у якому визначатиме, хто отримає виплати у випадку його зникнення або потрапляння в полон.
Ці зміни спрямовані на справедливий розподіл фінансової допомоги та забезпечення підтримки як для сімей військових, так і для самих захисників після повернення.



