Рівне Медіа

У Рівненському діагностичному центрі зросла вартість благодійного внеску: керівник медзакладу прокоментував

Фото - відкриті джерела; ілюстративні фото

Щодня близько 800 пацієнтів користуються медичними послугами Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. Поліщука. Цей медичний заклад у 2020 році підпав під реформування вторинної та третинної ланки медичної допомоги. Раніше ми писали про підготовку діагностичного центру до другого етапу медичної реформи.

Нещодавно у діагностичному центрі зросла сума благодійного внеску. Якщо раніше це були 100 гривень, то тепер - 200 гривень. Головний лікар медзакладу Роман Шустик прокоментував збільшення суми журналістам Рівне Медіа.

За його словами, центр зараз переходить на платні послуги. Крім того, піднялися ціни на реактиви. 

"Це щоб хоча б собівартість покрити, поки ми підписуємо благодійні внески. Ми не можемо купити реактив, який коштує 50 гривень і віддати його за 30 гривень. У приватних структурах у два-три рази дорожче. Ми зараз оформлюємо документи для надання платних послуг. Зараз ми працюємо по медичних гарантіях. Це або електронне направлення лікаря – воно йде безкоштовно лише по тим пакетам, які у нас підписані, - або платні послуги, або інші не заборонені чинним законодавством України фінансові надходження", - повідомив пан Шустик.

Благодійні внески входять у перелік не заборонених законом фінансових надходжень. 

"Ми не є прибуткова організація, але ми хоча б маємо покривати собівартість. Чому ми трохи підняли ціну? Зараз йдуть "учасники", "люди з інвалідністю". У нас 30-35 відсотків людей, які не мають коштів – ми стараємося їм допомогти взагалі безоплатно. Ось зараз в нас пішла людина безкоштовно на комп’ютерну томографію, яка коштує у приватному кабінеті від 3 тисяч гривень. Бо онкологія, інвалідність і ні копійки. Але ми мусимо відкупити той набір реактивів, який є", - додає головний лікар.

За словами Романа Шустика, для повноцінного функціонування діагностичного центру коштів від НСЗУ не вистачає. Лікар каже, що такий центр - це не лише пацієнти та послуги, які вони отримують. Це також технічне обслуговування обладнання, конференції, наукова робота, навчання медперсоналу. 

Температурний скринінг у діагностичному центрі

"Лікар на амбулаторному прийомі має приймати пацієнтів по направленню за 49,90 грн. Для того, щоб він заробив собі на зарплату хоча б 6-7 тисяч гривень, він має приймати мінімум 50-60 чоловік. Він впаде. Я думаю з 1 вересня буде пакет дофінансування і ситуація зміниться. Тобто НСЗУ і Міністерство не стоять на місці, це початок реформи", - говорить керівник медзакладу.

Пан Шустик зазначає, що утримання такого закладу, як діагностичний центр, - потребує великих коштів. Однак, не всі люди розуміють, що попри широкий спектр послуг та якісних спеціалістів, у центрі демократичні ціни, порівняно з приватними медзакладами.

"Ось наприклад апарат УЗД. Там не багато матеріалів, але коли «полетить» датчик – це десятки тисяч гривень. Ми мусимо і техобслуговування провести. На це коштів НСЗУ не дає", - додає Роман Петрович.

Читати також