Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівненському районі на туристичному маршруті хочуть вирізати дерева: місцеві мешканці - проти

Фото - Суспільне

У Рівненському районі люди стурбовані вирубкою дерев, що ставить під загрозу існування туристичного маршруту — велопарку "Ремельський". Про це жителі дачного масиву поряд розповіли Суспільному.

Лісівники відповіли: діють згідно з планом на 2020-2029 роки, а якщо під час вирубки пошкодять веломаршрут, то обіцяють його відновити.

Вікторія Бєлоброва показує позначки на деревах у лісі, де знаходиться велопарк "Ремельський". Каже: мітки на вирубку з'явилися кілька днів тому, в основному — на дубах.

Жінка проживає поруч у дачному масиві поблизу села Новоукраїнка. Пояснює, її непокоїть запланована вирубка дерев на двох ділянках лісу.

На її думку, зрізання дерев ставить під загрозу існування велопарку, який внесений до обласного реєстру туристичних маршрутів.

"Вирубки дуже великі, вони знаходяться поблизу веломаршрутів. Знаючи, як це відбувається, приїжджають великі машини, руйнують всі доріжки, всі веломаршрути, вирубують весь ліс, який помічений, і ми залишаємося без велопарку", — продовжує жителька дачного масиву "Західний".

Голова дачного масиву "Західний" Микола Гапончук теж стурбований, чому лісівники вирубують здоровий ліс, а не зрізають старі або понівечені негодою дерева. За його словами, у районі велопарку кілька десятків таких дерев.

"Це несе небезпеку для пішоходів, велосипедистів. Це лице не лише Рівненщини, а й держави, тому що тут проходить дорога міжнародного значення Городище — Рівне — Старокостянтинів, і перед війною багато іноземних туристів заїжджало", — пояснює Микола Гапончук.

Жителька дачного масиву Зінаїда Чернігівська теж цікавиться, чому пошкоджені дерева залишаються, а хороші вирізають.

Головний лісничий Костопільського лісгоспу, на території якого знаходиться ремельський велопарк, показує план вирубок лісу на 2020-2029 роки. Його розробило і затвердило державне об'єднання Укрдержліспроєкт. Лісничий каже, що у 2023 році там планують вирубати дві ділянки — кожна площею до гектара.

"Там намічені дві ділянки: одна по грабу, одна по вільсі. Можуть трапитися дуби, сосни. Як зріжеться ця ділянка — вона буде заліснена. Ця ділянка буде зрізана однозначно, це не ми її намітили, у нас є таксатори, вони нам її намітили і ми мусимо впродовж десяти років її зрізати. Якщо ми його не зріжемо, то через пару років там все згниє і повалиться", — роз'яснює головний лісничий Костопільського лісгоспу Олександр Рослюк.

Заліснити вирубані ділянки мають впродовж року. Щодо чистки лісу від повалених дерев, то, за словами Олександра Рослюка, можлива затримка, пов'язана з реформою лісової галузі.

"Оскільки ми прийняли у січні цей лісгосп, колишній Рівненський, на площі 25 тисяч гектарів провести за пів року очистку лісу — це нереально, ви ж самі розумієте", — каже він.

Якщо ж у процесі вирубки лісу веломаршрути пошкодять, то лісівники пообіцяли їх відновити.

Читати також