Рівне Медіа

У Рівненському районі цього року понад 650 людей захворіли на кір

Захворюваність на кір серед жителів району продовжує зростати, пише Рівненський міжрайонний відділ. За 11 місяців 2018 року всього зареєстровано 651 випадок (697,87 на 100 тис. населення), в тому числі 476 дітей до 17 років (2228,16 на 100 тис. населення).

Станом на 01.12.2018 року серед учнів Квасилівського НВК «школа – ліцей» зареєстровано 86 випадків захворювання на кір. Серед вихованців Квасилівського ДНЗ «Лелека» - 27 хворих на кір. При опитуванні батьків встановлено, що діти мають фіктивні записи про проведені профілактичні щеплення, що стало основною причиною невпинного зростання захворюваності на кір.

Зареєстровано 10 випадків кору у Квасилівському профліцеї – 8 студентів, а також 2 дорослих: комендант та майстер. 

У листопаді 2018 року зареєстрований спалах у Глинківській ЗОШ І –ІІ ступенів. В межах одного інкубаційного періоду захворіли 20 учнів.

Крім того, поодинокі хворі виявляються у більшості навчально – виховних закладів району.

Кір – це висококонтагіозне захворювання, що передається повітряно – крапельним шляхом. Для того, щоб запобігти поширенню даної хвороби необхідно проводити імунопрофілактику, тобто – зробити два щеплення у 1 та 6 років.

При виявленні хворих дітей необхідно організовувати та проводити екстрену вакцинацію для не щеплених осіб, або тих хто не отримав чергове щеплення проти кору відповідно віку.

Відповідно до ст.15, Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» - дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Разом з тим, варто обмежити міжшкільну міграцію учнів. Тому що, у зв’язку з низькими показниками охоплення щепленнями, фіктивними записами про імунізацію, відмовами - існує високий ризик завезення кору у навчальні заклади, де відсутні випадки захворювання.

Читати також