Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

У Рівненському центрі вже провели 1000 операцій на серці

http://www.rv.gov.ua

Відкриття у лютому сучасного серцево-судинного центру в Рівненській обласній клінічній лікарні стало подією року в галузі медицини краю.

Адже серцево-судинні захворювання – головна причина смертності на Рівненщині. А ті чи інші хвороби цього профілю має більша половина жителів області.

Пройшло лише 9 місяців з дати відкриття, а новостворений заклад має перші досягнення. З початку року з використанням ангіографічного комплексу вдалося провести першу тисячу операцій. А пацієнтами центру стали не лише жителі Рівненщини, а й інших областей, зокрема, Тернопільщини, Житомирщини та Волині.

«Раніше нам доводилося відправляти пацієнтів до інших областей або Києва. Але після відкриття центру в лютому, ми можемо надавати допомогу пацієнтам на місці. І результати роботи центру говорять самі за себе – лише за перші 9 місяців ми провели близько 1000 операцій. З них 387 стентувань, в тому числі 207 з гострим коронарним синдромом. Тобто фактично врятовані життя», - розповідає завідувач відділення інтервенційної радіології обласної лікарні Лариса Черначук.

Нагадаємо, серцево-судинний центр запрацював в рамках реалізації на Рівненщині проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». З обласного бюджету на облаштування приміщення Центру спрямували 2,7 мільйонів гривень. Вартість ангіографічного комплексу склала майже 720 тисяч доларів. У цілому для забезпечення обладнанням Центру проектом Світового банку було спрямовано 1 мільйон доларів.

«В межах реалізації Проекту окрім самого ангіографічного обладнання нами було закуплено ще чимало витратних матеріалів для проведення операцій. В тому числі катетери, балони для ангіопластики, прилади для тромбоаспірації та майже 700 стентів. Розумію, що для багатьох це лише незрозумілі слова, але для пацієнтів Центру - це шанс жити далі. А тисяча прооперованих пацієнтів – це найкраще підтвердження важливості Проекту для Рівненщини», - зазначає керівник групи впровадження проекту Світового банку на Рівненщині Сергій Рибачок.

Разом з цим, він підкреслює, що усе обладнання та матеріали, що були закуплені в рамках реалізації проекту мають надаватися пацієнтам безкоштовно, що значно здешевлює лікування кардіологічних хвороб в серцево-судинному центрі.

У свою чергу, голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко відмічає, що робота серцево-судинного центру в області є позитивним прикладом успішної співпраці місцевої влади та міжнародних донорів.

«Ми бачимо важливість Центру для мешканців області, а тому підтримали ідею клопотати перед керівництвом Світового банку про відкриття аналогічного центру в Сарнах. Для цього будуть використані кошти, які вдалося зекономити під час закупівлі в рамках реалізації Проекту. І мені приємно констатувати, що керівництво Банку пішло нам на зустріч та погодилося розширити проект на Рівненщині та відкрити аналогічний Рівненському серцево-судинний центр в Сарнах», - підкреслює Олексій Муляренко.

Голова ОДА також зазначив, що Сарненський серцево-судинний центр обслуговуватиме мешканців північних районів області. Наразі проходять усі необхідні тендери по закупівлі обладнання та готується документація на тендер по ремонту приміщення Сарненської районної лікарні.

За інформацією прес-служби Рівненської ОДА

Читати також