Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

У Рівному буде новий тариф на тепло

Щойно під час восьмого пленарного засідання чергової другої сесії міської ради депутати після тривалого обговорення прийняли рішення зобов'язати виконавчий комітет, яким було встановлено нові тарифи на тепло на рівні 2725 гривень за гілокалорію, внести зміни. Так, рекомендують визначити вартість тепла не вище 2375 гривень за гілокалорію для потреб населення на опалювальний період 2021-2022 рр.

Також рекомендували міському голові звернутись до Кабінету міністрів України з метою отримання механізму та роз’яснень щодо процедури та порядку компенсацій різниці у тарифах на послуги теплопостачання для населення.

Відомо, що вже завтра відбудеться позачергове засідання виконкому.

Нагадаємо, виконавчим комітетом Рівненської міської ради 12 жовтня 2021 року було прийнято рішення про встановлення цін на теплову енергію, її виробництво, транспортування, тарифів на послуги з постачання теплової енергії, тарифів на постачання гарячої води і цей економічно обґрунтований тариф уже значно нижчий від того, який спочатку пропонував теплопостачальник. 

Така вартість опалення для багатьох мешканців Рівненської міської територіальної громади може стати непідйомною з огляду на теперішню економічну ситуацію в країні, вважають депутати міськради.

Читайте також: У скільки обійдеться тепло для мешканців рівненських "панельок" та "хрущовок"

«Ми виключно за зменшення навантаження на населення і виключно за зменшення ціни. Тому сьогодні шукаємо шляхи, щоби зняти цю напругу», - сказав міський голова Рівного Олександр Третяк.

Він додав, що це складний період і було «вкрай недалекоглядно з боку Уряду лише за тиждень-півтора підписувати меморандум та шукати вирішення проблеми».

Перед присутніми виступила перша заступниця директора «Рівнетеплоенерго» Катерина Миненок:

«Це не просто рішення, яке захотів встановив, захотів змінив. 20-го листопада вже виставлять рахунки Нафтогаз Трейдинг і підприємству вже буде необхідно сплатити 60 мільйонів гривень. Ці 60 мільйонів гривень потрібно сплатити одразу на рахунок Нафтогазу Трейдингу. Якщо ми їх не сплатимо, то вже 210го листопада будуть штрафні санкції на 10%. Ще я б хотіла вам нагадати про те, що є три умови для надання газу: авансовий платіж, який Рівнетеплоенерго не може виконати, оскільки у нас йде касовий розрив зі споживачами за оплату опалення. Друге – це гарантія міста, яке по бюджетному кодексу нам відмовили у наданні цієї гарантії. І третє – якщо ми не заплатимо в строк, то буде спочатку штраф, а далі буде обов’язкове списання коштів. З цими списаннями ми може дотягнути до 5-го грудня, але з 5-го грудня, якщо ми знову не заплатимо за газ, то нас виключать із реєстру платників Нафтогаз Трейтнгу і ми перейдемо до постачальника Остання надія і будемо купувати газ за ціною від 34 до 55 тисяч гривень. Тобто, тариф для населення, який потім ми звернемось до суду і його все одно доведеться компенсувати місту, буде складати не 2, не 3, а більше 12-ти тисяч гривень», - сказала перша заступниця директора «Рівнетеплоенерго» Катерина Миненок.

"Всі тарифи пропрацьовані та перевірені, що стосується ситуаціі тарифу для населення, то в заяві йшлося про 3700 грн, але ми встановили, що можна опуститися до 2700. Це достатньо для роботи підприємства. Ми розуміємо, що якщо буде скасування тарифу, то буде судова справа, і ми будемо компенсовувати втрати підприємства. Наразі механізму компенсації підприємству ми не бачимо", - сказав очільник управління економіки Володимир Липко.

Представник «Екоклубу» під час засідання заявив, що якщо ці гроші передати приватному підприємству, то це найгірше, що може статися, адже вони не підуть на розвиток міста і це продовжть стагнацію. Також він запропонував компенсувати за тепло людям адресно, тобто давати гроші на утеплення, субсидії і тд.

Профільний заступник міського голови Ігор Кречкевич зазначив:

«Незалежно від голосування, ми ці гроші не зможемо їм віддати, бо немає механізму. Сума, яку треба компенсувати, більша за 200 млн, або навіть більша бюджету розвитку».

Депутат Віталій Коваль запропонував компенсувати ці кошти помісячно: перевиконання бюджету - 82 млн., плюс ПДФО, решту (близько 40 млн.) можна брати з капвидатків. Він пропонував залишити вартість на рівні минулого опалювального сезону - 1913 гривень за гілокалорію. 

Також голосували за пропозицію «Слуги народу» та «Батьківщини» - рекомендувати протягом опалювального періоду 2021-2022 рр величину тарифу на рівні попереднього тарифу у сумі 1913 гривень. Але її не підтримали.

Читати також