Рівне Медіа

У Рівному інспектори праці здійснили інформаційний рейд закладів по вулиці Чорновола (ФОТО)

фото - Фейсбук

Оперативний інформрейд провели фахівці Управління Держпраці у Рівненській області. Наприкінці робочого дня 3 групи інспекторів праці відвідали комерційний центр на вул. Чорновола, в якому сконцентрована чимала кількість закладів харчування, торгівлі та послуг. У підсумку роз’яснювальної роботи та превентивного моніторингу легальної зайнятості – працевлаштований продавець у салоні «Прованс».

Спілкування з працівниками та керівниками показало, що в деяких закладах дотримуються вимог законодавства про працю, офіційно оформлюють працівників. Наприклад, в судії персональних тренувань Extreme інспекторам показали трудові договори, укладені з усім персоналом. У деяких закладах настрій працівників під час спілкування з фахівцями Управління був доволі напружений, тож їм детально роз’яснили про ризики нелегальної праці, а керівникам - про розмір штрафів і необхідність належного оформлення всіх документів.

Такі оперативні рейди мають подвійний ефект – цільове роз’яснення і проведення аналізу ринку праці безпосередньо у суб’єкта господарювання. Кожна із складових має сенс і, як показує практика, успішний результат у боротьбі з нелегальною зайнятістю.

 

Читати також