Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному хірург, який "евакуювався під снарядами", проведе унікальну операцію на відкритому мозку

Після початку повномаштабного вторгнення нейрохірург з Луганщини вимушений був покинути свою домівку та рідне місце роботи. Нині чоловік оселився у Рівному та почав працюватиму у Рівному. 

Історію релокованого лікаря розповідає Суспільне

У 2014 році лікар виїхав з Луганська до Сєвєродонецька, цьогоріч — до Рівного. Разом із рівненськими колегами зараз готується до проведення унікальної операції на відкритому мозку.

Сергій Усатов - доктор медичних наук, професор, який чверть століття був головним фахівцем з нейрохірургії на Луганщині. До 2014 року лікар працював у Луганській обласній лікарні, потім продовжив роботу у Сєвєродонецьку. Однак, через постійні обстріли міста, 15 березня 2022 року Сергій Усатов виїхав до Рівного.

"Я був головним спеціалістом Луганської області 25 років. У Сєвєродонецьку була дуже скромна нейрохірургія, але ми оперували дуже складну патологію, яку я оперував в Луганську, ми теж там оперували, попри те, що багато людей виїхали з Луганської області", — каже нейрохірург.

Сергій Усатов розповідає, що довго не хотів покидати Луганщину, адже у лікарні були пацієнти, які потребували оперативного втручання та подальшого лікування:

"Евакуювався уже під снарядами, бо у мене ще були не прооперовані хворі, у яких був різкий больовий синдром. Я не міг їх залишити, тому до останнього я працював, ходив до лікарні. Знаєте, ідеш туди — цілі вікна, ідеш назад — вікон немає".

Лікар розповідає, що намагається підтримувати зв'язок з учнями та колегами, які лишилися під окупацією, в зоні бойових дій чи виїхали до інших країн. Найважливіше, за його словами, рятувати життя українців у будь-яких умовах та передавати досвід наступникам.

До Рівного Сергій Усатов приїхав на запрошення ректора Луганського медичного університету, який релокували у наш регіон. У цьому закладі лікар очолив кафедру хірургії та паралельно почав працювати в обласній лікарні. За два місяці він провів 22 складні операції. Колектив, каже, прийняв добре:

"Я не можу нічого сказати, окрім як англійською "admire", окрім захоплення. Бо люди дуже добрі, дуже справедливі й радіють за лікарню. Так що, є з ким працювати, є з ким спілкуватись".

 

Читати також

08.12.2022 На об'їзній поблизу Рівного перекинувся позашляховик (ВІДЕО)

Попередньо водій Volkswagen Golf рухався зі сторони м. Київ в напрямку м. Львів раптово виїхав на зустрічну смугу руху, де допустив зіткнення зі зустрічним автоомобілем "Тоyota RAV4". У результаті ДТП останній автомобіль перекинувся. Відомо, що водій "Volkswagen" дістав тілесні ушкодження: забій грудної клітки, перелом ребер. Автомобілі отримали механічні пошкодження. Деталі ДТП з'яосвуються.