Рівне Медіа

У Рівному ледь не отруїлись газом жінка та двоє дітей

У Рівному на вулмці Полуботка 23 травня до аварійно-диспетчерської служби АТ «Рівнегаз» надійшов виклик від медичної сестри «швидкої допомоги» про те, що є підозра на отруєння чадним газом жінки та двох дітей.

Бригада АДС, що виїхала за зазначеною адресою, з’ясувала, що власник помешкання грубо порушив Правила безпеки систем газопостачання, встановивши електричну витяжку, яку приєднали до вентиляційного каналу, натомість у квартирі відсутні тяга в димовому у каналі, вентиляційна решітка та віконний провітрювач.

Фахівці аварійної бригади відключили від газопостачанння газову колонку, перекрили та опломбували кран на спуску.
Тож ймовірніше всього отруєння людей, на щастя, без важких наслідків, відбулося через виникнення зворотної тяги.

До речі, відповідно до Правил безпеки систем газопостачання п. 6.5. р.6 «у будинках, які обладнані приладами і апаратами з відводом продуктів згорання в димоходи, забороняється влаштування витяжної вентиляції з штучним спонуканням.»

Згідно вищеназваних правил п. 3.2 р. III «Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) повинен забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України», та п. 3.3 р. III «Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами».

 

Читати також