Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному лікарі видалили з голови жінки 10-сантиметрового паразита

В одній із рівненських лікарень з голови у пацієнтки видалили 10-сантиметрового паразита. 

Як повідомляють у Рівненському обласному центрі контролю та профілактик хвороб, паразита видалили з пухлини скроневої частини голови.

Це другий випадок дирофіляріозу у 2022 році та 44-й з 2005-го, відколи вперше на Рівненщині його зафіксували у людини.

Наразі хвора почувається задовільно, в осередку захворювання проведене комплексне епідеміологічне обстеження.

Вкотре нагадуємо, що підшкірний дирофіляріоз передається людині від хворих собак, котів, диких м’ясоїдних звірів лише через укуси комарів усіх видів. Личинки дирофілярії (мікрофілярії) в тілі комара розвиваються від 10 до 21 днів залежно від температури навколишнього середовища. Інкубаційний період після укусу комара до появи дорослого паразиту під шкірою чи слизовими оболонками тіла людини триває від 1 місяця до 2 років", — йдеться у повідомленні.

Прояви захворювання залежать від локалізації паразита, в більшості випадків з’являється болюча чи безболісна пухлина.

Пацієнти нерідко відчувають свербіння, рух чогось під шкірою чи слизовою оболонкою, та відмічають міграцію гельмінта, яка може підсилюватись при використанні мазей, компресів, інших зігрівальних процедурах, фізичних навантаженнях.

При ураженні ока, яке виникає майже у 45% випадків, виникають вузли під шкірою повік чи кон’юнктивою, інколи хворий помічає пересування паразита, спостерігаються набряк повік, біль, сльозотеча. Прогноз сприятливий, після хірургічного видалення паразита пацієнт видужує.

Читати також