Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному на Оствиці помітили рідкісного птаха (ВІДЕО)

У Рівному у парку історичної реконструкції Оствиця помітили унікального птаха - бугайчика. 

Відео оприлюднили на сторінці парку у Фейсбук. 

Там додали, що популяція птахів дещо зросла порівняно з минулим роком. 

Бугайчик – найменша в Європі чапля. Він вважається однією із найзагадковіших птахів, бо дуже полохливий. У день він не наважується пролетіти на відкритому просторі навіть пару десятків метрів. Якщо щось його налякає, то пташка лише на коротку мить випурхне із зарослів очерету і одразу ж пірне у них трішки далі знову.

Для життя і успішного розмноження бугайчикові потрібна багата широка берегова рослинність. 

Але навіть поблизу берегових хащ бугайчик потребує тиші, яку б не порушували а ні купальщики, а ні спортсмени водних видів, а ні рибалки, що вже й казати про гучну музику. Тому прихисток ця птаха може собі знайти лише на тих територіях, де людина дасть їй життєво необхідний спокій. До гнізда самка бугайчика наближається крадькома, дуже повільно і постійно озираючись навкруги. І тільки, якщо виключені всі небезпеки, схиляє голову до пташенят. Малеча хапає батьківського дзьоба, який на перший погляд здається порожнім, смикає його, клюкає. І через кілька секунд у дзьобі дорослого птаха з’являється вже сформована його органами травлення у трубочку жабка чи рибка. А через хвилинку ще одна. А як пощастить, то й третя. Харчується бугайчик також комахами.

Помітити бугайчика дуже важко. Коли він витягує голову до гори, то смужки на його грудці зливаються із очеретяними стеблами, темніша голова і верхня частина шиї добре маскуються серед качалок рогозу, а світліше пір’ячко спини непомітні серед китиць очерету.

Плавати бугайчик не вміє. Натомість дуже міцно тримається за гілки, які спускаються до води, і таки чином полює рибу. А ще він може схопитися однією лапкою за стебло однієї рогозини, а іншою лапою за іншу і у такій «розтяжці» досить довго висіти над водою, чатуючи на свою жертву.

Гучна назва «бугайчик» звучить наче антитеза до його полохливості. Насправді, так його назвали, до речі у багатьох мовах, через особливий глибокий звук, який нагадує рев бугая в далині.

Читати також