Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

У Рівному органний зал хочуть врятувати від руйнації

Справжньою перлиною міста та області може стати зал камерної та органної музики Рівненської філармонії, проте нині він потребує реставрації. Про це повідомляє прес-служба Рівненської облради. 

Востаннє реконструкція фасаду тут проводилась ще 35 років тому. Відтоді в історичній будівлі знаходиться органна зала. Саму ж споруду звели наприкінці XIX ст. Там раніше діяв костел св. Антонія, У радянські часи в приміщенні відкрили кінотеатр, а згодом - і органний зал. 

- Унікальність цієї будівлі ще й в тому, що свого часу у її цокольній частині були поховані польські шляхтичі Любомирські. За радянських часів крипти  поховання перенесли на Дубенське кладовище. Та, мабуть, філармонія тут діє недарма, адже князь Казимир з династії Любомирських був композитором, - розповідає директорка обласної філармонії Елеонора Стеценко.

Приміщення потребує реставрації як ззовні, так і всередині. Уже помітно як зі стін опадає плитка, руйнується фундамент, а приміщення вражене грибком, у санвузлах після дощу протікає каналізація. За словами очільниці філармонії, відвідувачі скаржаться на запах грибка, відсутність кондиціювання. 

У залі - чимало унікальних та неповторних куточків. Це, приміром, вітражі, яких немає в жодній будівлі Рівного. вони - тонкі, тож починають тріскатися. 

Нині ж будівельні роботи намагаються проводити власними силами, зокрема обробили частину приміщення на цокольному поверсі протигрибковим засобом, де незабаром мають відкрити резиденцію св. Миколая. 

Як розповів голова Рівненської облради Сергій Кондрачук, найближчим часом проведуть обстеження будівлі, аби зрозуміти, в якому вона стані. Після цього приступлять до проектних робіт. 

 

Читати також

01.12.2021 Вчителька з Волині судиться через відсторонення від роботи - не має COVID-сертифікату

Вчителька Комунального опорного закладу загальної середньої освіти «Рожищенський ліцей №3» подала позов до суду через відсторонення від роботи. Вона вимагає поновлення на роботі, стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу. Нещодавно суддя Рожищенського районного суду Наталія Шептицька вивчила матеріали цієї цивільної справи. Позовну заяву прийняли до розгляду та відкрили провадження у справі.