Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному планують провести фестиваль мацика: чи вплине коронавірус на реалізацію задумки?

Минулого року місто Рівне виграло європейський грант на просування традицій кулінарії. У рамках цього проекту планують провести цього року фестиваль «Мацик у Рівному». Однак, чи зможуть організатори втілити плани, з огляду на карантин?

Про це, як і взагалі про перспективи «Кулінарної спадщини кухні», журналістові «7 днів» розповів начальник міського управління стратегічного розвитку та інвестицій Михайло Басюк.

«Восени 2018 року було написано проєкт на конкурс Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Його мета полягає у підтримці транскордонних процесів розвитку в прикордонних регіонах Польщі, Білорусі та України відповідно до цілей Європейського інструменту сусідства», - повідомив пан Басюк.

За його словами, у квітні 2019-го з 250 зареєстрованих заявок спільний моніторинговий комітет Програми відібрав для співфінансування 74 проєкти. Одним з переможців став проєкт «Культурна спадщина кухні – просування кулінарних традицій через професіоналізацію гастрономічної пропозиції Любліна та Рівного».

Проєкт поданий трьома партнерами: управлінням з питань стратегічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Рівненської міської ради, громадською організацією «Агенція сталого розвитку міста» та урядом міста Люблін.

У кінці січня цього року Рівне отримало грант на суму понад 50 тисяч євро. Загалом вартість проєкту, реалізація якого розрахованого на період з лютого 2020 по лютий 2021-го, становить десь 65 тисяч євро, з яких орієнтовний внесок міста – 10 %. Зауважу, що грант розділено між польським Любліном та Рівним.

Цими днями в облдержадміністрації відбудеться офіційна презентація цього проєкту.

Стосовно коронавірусу, то пан Басюк вважає, що пандемія не зможе зірвати реалізацію задумки.

«Хоча не без того, що пандемія все ж таки внесе свої корективи в організацію та проведення деяких заходів. Наприклад, запроваджені нині через небезпеку поширення коронавірусу обмеження навряд чи зашкодять промоційній кампанія кулінарної спадщини Рівного та Любліна. Цей захід, зокрема, передбачає розробку електронних рекламних матеріалів про кулінарну спадщину міст Рівного та Любліна та їх розповсюдження на соціальних каналах, веб-сторінках тощо. А от плани щодо поїздок з обміну досвідом рівненських та люблінських кухарів, навчання рестораторів, презентаційні дегустації мацика і т.д., мабуть-таки зазнають змін. Як, зрештою, й гастрономічний фестиваль «Мацик у Рівне», який, за задумом, має відбудеться в Рівненському парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка», - коментує начальник.

У рамках фестивалю передбачається ярмарок та дегустація мацика та інших традиційних страв Рівного від майстрів з різних регіонів Західної України.

Читати також