Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному презентували книгу про історію нашого міста (ФОТО)

Днями у Рівному відбулася презентація книги Максима Гона «Rowne: обриси зниклого міста». Це перша книга з історії єврейської общини Рівного у міжвоєнний період. Її видано ГО «ЦСПП «Мнемоніка» в межах проекту «Палімпсести пам’яті» за підтримки Rosa-Luxemburg-Stiftung в Україні.  

У книзі висвітлено життєдіяльність однієї з національних громад, яка в десятиліття, що пролягли між двома світовими війнами, становила більшість населення Рівного – євреїв. Автор розкрив їхню участь у суспільно-політичному житті, економіці міста, діяльність громадських організацій, відобразив окремі аспекти міжнаціональних взаємин.

Герої книги – як відомі в Рівному й на Волині громадсько-політичні діячі, меценати, так і ті містяни, яким щодня доводилося боротися з бідністю. Таким чином, на сторінках цієї книги відтворено не тільки ті чи інші аспекти громадсько-політичного життя в Рівному, а й історію повсякдення. Книга адресована історикам, краєзнавцям, етнополітологам, всім тим, хто цікавиться минувшиною Рівного й вітчизняною історією загалом.

Максим Гон (автор книги, директор ГО «ЦСПП «Мнемоніка») говорить про свою книжку:

«Ця книга про людей, які визначали соціокультурний простір Рівного. Про людей, які заробляли на прожиття, які закохувалися й ненавиділи, які конфліктували, де майбутнє єврейської нації: «тут» у Рівному (в Польщі), чи «там» - у Палестині. А загалом це книга про Рівне, про історію України, в якій національні меншини повсякчас відігравали важливу роль».

Віталій Власюк (видавець, директор видавництва «Волинські обереги») зазначає:

«Дуже радий, що в місті Рівному реалізовуються такі проекти. Практика показує, що нам бракує літератури на краєзнавчу тематику. Неодноразово доводилося чути від директорів магазинів про великий попит на книги з історії міста».

Читати також