Рівне Медіа

У Рівному просто під час уроку раптово померла школярка

фото ілюстративне

Вчора учениці 9-го класу 22 школи раптово стало зле під час уроків. Дорогою до лікарні її рятували медики «швидкої». Проте вже у медзакладі лікарі констатували смерть, повідомляє "Радіо Трек".

Лікарі Рівненської станції екстреної (швидкої) меддопомоги розповідали, що дівчина мала проблеми з серцем і чекала на операцію з пересадки.

Проте, головлікар міської дитячої лікарні Микола Надєйко інформацію про заплановану пересадку серця не підтвердив.

Він повідомив, що школярка таки була у них на обліку і пояснив:  

- У нас у місті є один дитячий кардіолог. Приймає на Чорновола. Вона (учениця 9 класу) була на диспансерному обліку. Тобто, у неї виявили відхилення у серцево-судинній, і вона була у нас на обліку. Діагноз – гіпертрофічна кардіоміопатія. Тобто, у неї була збільшена міжшлуночкова перегородка. Нічим особливим воно не проявлялося крім того, що їй були протипоказані фізичні навантаження і дуже активний спосіб життя. Ані кардіолог міської дитячої лікарні, ані керівництво міської дитячої лікарні показів до пересадки серця не бачили, їх не було і рахуємо їх безпідставними. Серце (елементи будови серця) були дещо збільшені. Але не настільки, щоб стояло питання про те, що треба пересадка. Це було незначне збільшення, яке не викликало перестороги, не давало показів до пересадки. Так, у майбутньому, протягом життя, можливо десь там в років 30-40 це питання постало б. Зараз такого питання не було. Це справді раптова смерть.

Що спричинило смерть – поки лікарі сказати не можуть. Це стане відомо після розтину. Однак, може бути навіть таке, що це інша причина, яка напряму із серцем не пов’язана.   

Читати також