Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному та області масово поширюється новий шкідник, який "з`їдає" декоративні кущі

На Рівненщині та в обласному центрі з настанням тепла поширюється новий шкідник, який загрожує декоративним кущам самшиту. Йдеться про самшитову вогнівку. 

Інформують в Управлінні Держпродспоживслужби.

Якщо минулі роки вогнівка вражала кущі локально, то тепер вона значно поширилась. Цьому сприяла тепла зима.

Основні ознаки заселення самшитовою вогнівкою : побіління листя, листя та пагони густо вкриті павутинням, яке засмічене екскрементами гусені.

Личинки  на початку виїдають  нижню сторону листків, далі гусениці старших віків  грубо об’їдають листя та молоду кору самшиту, обплітають їх павутиною. При значному заселенні, кущі починають стрімко всихати, втрачати декоративність і навіть гинути.

Управління фітосанітарної безпеки  звертає увагу  та рекомендує  власникам зелених насаджень проводити систематичні обстеження та при наявності шкідника  здійснювати захисні обробки.

Самшитова вогнівка живе відкрито – на неї діють хімікати, які застосовуються у боротьбі з листогризучими комахами. При цьому має бути потужний струмінь оприскувача, щоби препарат проникав у середину куща.

Хімічні препарати слід застосовувати  відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» з дотриманням регламентів їх застосування, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог. Щодо застосування біологічного методу боротьби, то слід врахувати, що бактеріальні препарати найкраще застосувати на перших етапах пошкодження куща молодими гусеницями та за температури повітря 17-18°С. Крім того, бактеріальні препарати діють не так швидко, як хімічні, тому до своєї загибелі гусениці ще можуть пошкоджувати листки самшиту.

Читати також

28.05.2022 У Дубні ремонтуватимуть залізничний переїзд: водіїв попереджають про незручності

"За повідомленням ВСП «Бродівська дистанція колії» в період з 08.00 години 30 травня до 19.00 години 04 червня проводитимуться ремонтні роботи на залізничному переїзді 101 км. м. Дубно, вул. Кременецька. Можливі тимчасові незручності у пропуску автотранспорту", - йдеться у повідомленні. Дистанцією колії пропонується об’їзд через переїзди 103 км м. Дубно вул. Залізнична та 104 км м. Дубно вул. Семидубська.