Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному та області стартував пілотний проект мобільного прихистку громадян на зимовий період

Шведська урядова агенція MSB надала для Рівненської громади 500 мобільних павільйонів-будиночків для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб. Відтак, місто Рівне стало своєрідною штаб-квартирою цього гуманітарного проекту ЄС і  уряду Швеції.

Нині, у Рівному розпочалось навчання з монтажу мобільних будиночків для внутрішньо переміщених осіб. Вони обладнані автономним електроживленням, обігрівачами, утеплені відповідними матеріалами. Ці будиночки дадуть можливість тимчасово розмістити людей, які втратили свій дім, внаслідок бомбардувань.

Як розповів Секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян, вже другий день поспіль тут проходять навчання із працівниками комунальних підприємств та волонтерами ГО “Рівне Разом”. Завдяки цьому, рівняни згодом зможуть навчити швидкому і якісному монтажу представників з інших громад і регіонів, де ситуація вимагатиме розселення людей.

«У Рівному ми створили логістичний та навчальний центр, де представники прифронтових міст зможуть навчитися збирати та експлуатувати мобільні помешкання, а згодом отримати необхідну кількість будиночків і розмістити їх у своїх регіонах. Таким чином, багато українців, чиє житло зруйнували окупанти, зможуть отримати дах над головою, до того, як ЗСУ здобудуть перемогу і зруйновані українські міста і містечка почнуть відбудовуватись», - зазначив Віктор Шакирзян.

Наразі, шведи проводять навчання персоналу по встановленню та експлуатації, щоб місто Рівне передавало досвід в інші регіони України, де будуть встановлюватись мобільні містечка. Один з представників проекту MSB HQ Андерс Оллсон разом із колегами лишатиметься в Рівному аби організувати навчання і допомогти з організаційними і логістичними питаннями.

До слова, вже за тиждень будиночки будуть встановлені в одному з мікрорайонів Рівного.

Загалом, шведська урядова агенція MSB надасть Україні чотири тисячі мобільних павільйонів-будиночків для тимчасового перебування. Інші міста і регіони при встановленні таких мобільних будинків будуть спиратися на досвід і технічну підтримку спеціалістів з нашого міста. 

Читати також