Рівне Медіа

У Рівному в майже столітньому будинку Центру творчості молоді хочуть зробити музей пива

Члени тимчасової депутатської комісії Рівнеради до середи відклали голосування щодо ідеї обміну майже столітнього будинку на вулиці Петра Могили на третій поверх у новій сусідній будівлі, повідомляє Суспільне.

Нагадаємо, створити таку комісію вирішили після звернення депутата та директора рівненського пивзаводу Мар’яна Годи. Він пропонує обміняти будівлю Міського центру творчості учнівської молоді, яка наразі перебуває у комунальній власності – на поверх у приватній будівлі поряд. А історичний будинок – відреставрувати та облаштувати там музей пивоваріння. Вчора під час виїзного засідання комісії депутати оглянули обидва об’єкти та вислухали пропозиції і вимоги сторін.

Зараз у цій майже столітній будівлі займаються вихованці міського Центру творчості учнівської молоді. Поряд – територія рівненського пивзаводу, де його власник, депутат Рівнеради Мар’ян Года будує "історичний квартал" із готелем та площею для фестивалів. Сусідній будинок, який поки є комунальною власністю, підприємець хоче відреставрувати та облаштувати тут музей пивоваріння. Обміркувати таку ідею сьогодні в рамках виїзного засідання сюди вчора приїхали члени тимчасової депутатської комісії. Екскурсію депутатам проводила директорка Центру Тетяна Сосновчик.

Члени комісії оглянули класи для навчання, адмінкабінети та виставкову залу.

Участь у роботі комісії бере доктореса архітектури Національного університету водного господарства Ольга Михайлишин. Увагу присутніх вона акцентує на автентичності віконних рам, сходів та фурнітури, вважаючи, що будівля, яка на початку минулого століття була збудована на замовлення тодішнього власника рівненської пивоварні Герша Пісюка, має шанс стати туристичною принадою міста.

– В 2023-му цьому будинку виповниться 100 років. Він очевидно потребує ремонту. І цей ремонт може дати той, хто вкладе гроші. Місту потрібен тут музей пивоваріння. І єврейська громада хоче тут музейну кімнату власника. Це було б супер. Іншого шансу не буде. Є проект, є людина, готова вкласти кошти, - каже завідувачка кафедри архітектури НУВГП Ольга Михайлишин.

Сусідня будівля на вулиці Петра Могили належить Мар’яну Годі. Третій поверх цього приміщення він готовий віддати Центру творчості учнівської молоді взамін столітнього будинку. Вчора туди теж завітали члени тимчасової депутатської комісії. Зараз тут чотири кабінети, актова зала, два санвузли та автономне опалення від нової власної котельні поряд.

– Плюс – гаражі. Враховуючи, що в них є карти, мотоцикли, верстати, – їх не можна ставити в класах, – я купив гаражі поряд і готовий поділитися, - додає директор пивзаводу Мар’ян Года.

Також підприємець готовий власними коштами зробити тут ремонт для потреб Центру творчості.

– Якщо обмін відбудеться, комісія підтвердить – будуть певні вимоги для перебування тут дітей. Я готовий за свої кошти зробити перепланування і достойний ремонт, – розповів директор пивзаводу Мар’ян Года.

Мар'ян Года

Сьогодні члени тимчасової комісії не приймали рішення щодо обміну та переселення, відклавши голосування до середи.

– Я не бачу загрози для дітей. І по площі, і по тому, що Года готовий тут зробити – це треба придумувати причини, щоб не хотіти. Місто може отримати привабливу архітектурну споруду, - каже голова тимчасової депутатської комісії, заступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська.

Тетяна Сосновчик, директорка Центру творчості учнівської молоді, зазначила, що у цьому питанні радитиметься з батьками вихованців Центру:

– Зберемося з батьками і щоб батьки почули ці аргументи пана Годи. І тоді вирішувати. Можливо, це й непогано. Але є нюанси.

Читати також