У Рівному відомий кухар мінятиме шкільне меню

http://charivne.info

29 березня 2019 року відбудеться регіональне зібрання, присвячене програмі “Нове шкільне харчування”, метою якої є підвищення та поширення рівня культури здорового харчування у навчальних закладах. У рамках цього заходу команда проекту презентує у Рівному “Збірник рецептів страв для харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах”, а також план впровадження нової шкільної культури харчування у шкільні їдальні.

Автор проекту, кулінарний експерт - Євген Клопотенко відзначив, що шкільне харчування - це частина навчального процесу, який впливає на виховання молодого покоління українців. Він наголосив на необхідності створення основ для розвитку культури здорового харчування в Україні, починаючи зі шкіл, з метою сприяти змінам у ставленні до культури харчування на національному рівні.

У Рівному тему зміни шкільного харчування підняли журналіст, депутат міської ради Олександр Курсик та засновниця сімейного клубу "Пузата мама" Оксана Кравець. На заході буде представлено Збірник, а учасники зможуть продегустувати декілька страв з нового збірника.

- Я тато другокласниці, мені це болить, - каже Олександр Курсик. - Я зателефонував до Євгена Клопотенка і розповів, що Рівне готове до змін. Він та його команда відреагували позитивно і погодилися приїхати до нас. Ідея нового меню цікава усім: міському голові Володимиру Хомку, його заступнику Галині Кульчинській, директорам наших шкіл, підприємцям, які годують наших діток і головне батькам!

- З рівненськими батьками ми неодноразово обговорювали цю проблему, - розповідає Оксана Кравець.- Як виявилось, діти удома часто кажуть, що весь день були голодні, адже обід у шкільній їдальні був не смачним. Тому виходить, що шкільні страви учні замінюють шоколадними батончиками, сухариками, булочками й чіпсами. Рецепти Клопотенка - це цілком корисна та здорова, смачна, поживна та "сучасна" їжа. Вони покликані замінити в українських шкільних їдальнях рецептурники середини минулого століття, за якими готують їжу досі. Мені, як мамі важливо, щоб діти із задоволенням їли гарячі страви і не псували собі здоров`я булочками і батончиками. 

Зустріч з Євгеном Клопотенко та його командою відбудеться вже 29 березня, у п‘ятницю.

Місце проведення: Рівненська гуманітарна гімназія, вул. С.Ковалевської, 17.

Початок о 13:30. До участі запрошуються представники управління освіти, директори шкіл, підприємці, що надають послуги харчування, батьківські комітети, учнівське самоврядування.

Для участі у заході потрібно зареєструватися за посиланням: goo.gl/forms.

Програма

13:30-14:00 Реєстрація учасників

14:00-14:10 Вітальне слово
Ірина Озимок, керівник програми місцевого економічного розвитку WNISEF
Євген Клопотенко, кулінарний експерт, автор збірника

14:10-14:20 Шлях до початку створення та отримання гранту на розробку
Євген Клопотенко, кулінарний експерт, автор збірника

14:20-14:30 Етап розробки рецептів
Євген Клопотенко, кулінарний експерт, автор збірника

14:30-14:45 Етап затвердження рецептів
Євген Клопотенко, кулінарний експерт, автор збірника 
Представник Держпродспоживслужби

14:45-15:00 Впровадження збірника
Євген Клопотенко, кулінарний експерт, автор збірника
Представник Рівненської міської адміністрації 
Представник Департаменту освіти міста

15:30-16:00 Заключне слово
Євген Клопотенко, кулінарний експерт, автор збірника

Питання/відповіді

Презентація та дегустація нових страв
Євген Клопотенко, кулінарний експерт, автор збірника

За додатковою інформацією можна заертатися до організаторів

Олександр Курсик - 0979196028

Довідково: У 2017 році команда Євгена Клопотенка отримала грант від Фундації Ашан для молоді на створення нових рецептів страв для харчування у школах України. Результатом реалізації проекту, на основі відгуків більш ніж 1500 батьків та учнів, стала розробка 110 унікальних рецептів, які згодом увійшли до Збірника. А в грудні 2018 року Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів видала Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, яким надано дозвіл на впровадження програми.

Наступним етапом у реформуванні культури харчування у школах буде сприяння у впровадженні програми в шкільні їдальні по всій країні, що стало можливим завдяки підтримці Western NIS Enterprise Fund (WNISEF). Фонд вже підтримав низку проектів у сфері освіти, зокрема опорні школи та позаурочне навчання для дівчат в ІТ.

«За час роботи Фонду над освітніми проектами, ми побачили як багато можна змінити – підвищити якість освіти, змотивувати вчителів, застосовувати змішане навчання, запроваджувати спорт. Але дуже важливо, щоб у дітей було правильне та корисне харчування на такому важливому етапі формування особистості», зазначила Ірина Озимок, керівник програми місцевого економічного розвитку WNISEF.

Читайте також