
У квітні у Рівному готуються до подачі води з пониженим тиском.
Про це повідомляють у пресслужбі "Рівнеоблводоканалу".
Як зазначається, це означатиме, що в кранах багатьох споживачів підприємства у певні години не буде напору, а в декого, хто живе на верхніх поверхах, води взагалі може не бути. На підприємстві кажуть, що розуміють, що такий крок досить непопулярний і створить незручності для споживачів, проте іншого виходу, з огляду на ситуацію, що склалася, мовляв, не бачать.
- Подача води із пониженим тиском відбуватиметься в окремі години вдень, коли вартість тарифу електроенергії найбільша, а також у нічний час, - пояснює в.о. директора Рівнеоблводоканалу Андрій Грухаль. - Ми відтягували цей крок, як могли, проте далі так тривати не може. До погодинної подачі води із пониженим тиском нас змушує скрутна фінансова ситуація, яка склалася на підприємстві через невідповідність наших тарифів реальній економічній ситуації. І йдеться зараз не про прибутки, а про те, щоб водоканал просто вижив.
За словами пана Грухаля, нині економічно обґрунтований тариф мав би бути 57 грн. 07 коп. за «куб» водопостачання та водовідведення (разом із ПДВ) для усіх без винятку категорій. Особливо для населення, яке складає левову частку споживачів послуг Рівнеоблводоканалу. Втім, саме для населення діючий тариф дуже далекий від реалій, бо досі залишається на довоєнному рівні (2021 року) і складає із ПДВ 32 грн. 60 коп.
Підприємство, відповідно до порядку формування тарифів, постійно надає в НКРЕКП усі необхідні документи із розрахунками і регулятор постійно затверджує новий, економічно обґрунтований для всіх тариф. Проте через постанову Уряду, яка рекомендує на час дії воєнного стану не піднімати вартість комунальних послуг для населення, ця категорія споживачів і далі платить по старих цифрах у платіжках.
- Незважаючи на те, що населення розраховується із нами за спожиті послуги майже повністю, саме економічно необґрунтований тариф призвів до того, що борг Рівнеоблводоканалу вже перевалив за 115 мільйонів гривень. Із них близько 70 мільйонів – це борг за електроенергію, а решта 45 мільйонів - борг підприємства перед Рівнеазотом за очистку стоків. Із такими боргами, як розумієте, навіть ті 20 мільйонів гривень, які на 2025 рік передбачила нам Рівненська обласна рада, ситуацію кардинально не змінять. Місто ж наші звернення просто залишило без відповіді. А оскільки тарифи для облводоканалів в НКРЕКП піднімати найближчим часом не збирається, то єдиним виходом, який дозволить нам бодай трохи зекономити на електроенергії, залишається погодинне обмеження водопостачання для населення, - підсумував пан Грухаль.
Оновлено: Подачі води з пониженим тиском за графіком у Рівному не буде - Карауш