Рівне Медіа

У Рівному запустили сервіс для перевірки законності новобудов

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

У 3 із 46 житлових комплексів міста частково чи повністю немає документів на будівництво.

Відсьогодні законність всіх новобудов Рівного можна перевірити у кілька кліків. На сайті ЛУН у розділі «Документи» кожної новобудови зібрані усі необхідні для будівництва дозволи. Спеціалісти проаналізували 46 житлових комплексів, у яких ведеться продаж, і виявилося, що:

  • 3 із 46 ЖК – частково або повністю не мають документів на будівництво;
  • 2 із 46 ЖК – мають неналежне призначення землі.

– Перш за все треба перевірити у «Документах» наявність трьох головних позицій – документу на землю, що підтверджує законність володіння або користування земельною ділянкою, містобудівних умов та обмежень, а також дозволу на виконання будівельних робіт, – каже виконавчий директор Асоціації західноукраїнських забудовників Юрій Мартинюк. – Також, щоб впевнитись у надійності будівництва, бажано переконатися у наявності відповідної ліцензії у генпідрядника та перевірити судові справи, що можуть стосуватися суб’єктів, які будують ЖК. Не зайвим буде ознайомитись з технічними умовами на підключення до комунікацій.

Які документи мають бути у кожного законного будівництва?

  • Документи на земельну ділянку, які підтверджують законність володіння або користування нею;
  • Містобудівні умови та обмеження, у яких визначено функціональне призначення земельної ділянки, а також умови та обмеження щодо будівництва (наприклад, висотність забудови);
  • Дозвіл на виконання будівельних робіт або повідомлення про початок виконання будівельних робіт залежно від класу наслідків будівництва;
  • Паспорт об’єкта (для класу наслідків СС1);
  • Ліцензія на будівництво або Сертифікати виконавців будівельних робіт;
  • Сертифікат про готовність об'єкту або Декларація про готовність об’єкту залежно від класу наслідків будівництва.

Як перевірити новобудову?

Заходите на сайт lun.ua, обираєте новобудови Рівного, переходите на сторінку вподобаного житлового комплексу і тиснете на кнопку «Документи». Якщо певного документу немає, то його блок позначений сірим кольором – як не заповнений. Також зверніть увагу на розділ «Судові справи та перевірки» – у новобудови без проблем він має бути порожнім.


Перевір на ЛУН – lun.ua/uk/новобудови-рівного.

 

Читати також