Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У водоймі на Кореччині показник кишкової палички майже вдвічі перевищує норму

Вихідні та й будні чимало мешканців Корецької громади проводять на березі місцевої річки. Тому фахівці Корецького відділення «Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб» продовжують проведення державного соціально-гігієнічного моніторингу якості води водойм в межах зон реакреації на водних об'єктах Корецької громади.

Такі заходи проводяться відповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів довкілля на 2023 рік щомісячно на період купального сезону.

У рамках цієї роботи 1 серпня відібрано та досліджено 6 проб води на мікробіологічні та фізико-хімічні показники та 6 проб грунту з 3-ох точок місць масового відпочинку населення:

  • м. Корець, р. Корчик, р-он Греблі;
  • м. Корець, р. Корчик, р-он Замку;
  • водойма “Морозівський кар”єр”.

За результатами лабораторних досліджень виявлені перевищення встановлених нормативів за індексом лактозопозитивної кишкової палички. А саме останні дослідження показали відхилення в 1- ій точці відбору за мікробіологічними показниками (перевищення індексу ЛКП – лактозопозитивної кишкової палички) у воді річки Корчик м. Корець район Гребля. Зокрема, індекс лактозопозитивних паличок становить 9500 в 1 дм3  (при нормативі не більше – 5000 в 1 дм3).

Патогенних мікроорганізмів у зразках води відкритих водойм не виявлено.

Причиною перевищення ЛКП може бути антропогенне навантаження на водне середовище від впаду поверхневого стоку. Поверхневий сток, а саме зливові води, які підживлюють річку саме у літній період, приносять до цих поверхневих водойм з територій характерні мікробіологічні забруднювачі, а підвищення температури навколишнього середовища сприяє збільшенню кількості мікроорганізмів, а також збільшення кількості лакктозопозитивної кишкової палички у воді може бути викликане цвітінням синьо-зелених водоростей.

Лактозопозитивна кишкова паличка при потраплянні до шлунково-кишкового тракту людини викликає гострі кишкові інфекції. Особливо ці захворювання небезпечні для діток.

Рекомендовано тимчасово утриматися від купання до покращення результатів санітарно-мікробіологічного дослідження річкової води в даній акваторії.

Читати також