Рівне Медіа

У яких випадках річна декларація про майновий стан не подається?

Фото - відкриті джерела; ілюстративні фото

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до пункту 179.2 ст. 179 Податкового кодексу України визначено категорію громадян, яким не потрібно подавати до податкових інспекцій річну податкову декларація про майновий стан та доходи за минулий рік.

Декларація не подається, якщо платник податків (декларант) отримував доходи:

  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб;
  • виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;
  • від податкових агентів, що не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються по нульовій ставці податку та/або з яких вже сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Нагадаємо, що по нульовій ставці податку на доходи фізичних осіб оподатковуються зокрема об’єкти спадщини, які успадковуються членами сім’ї першого і другого ступеня споріднення – батьки, чоловік або жінка, діти, в тому числі усиновлені, другої черги – рідні брати і сестри, бабуся, дідусь зі сторони матері і з сторони батька, онуки.

Крім того, платники податків звільняються від обов'язку подання податкової декларації, незалежно від виду та суми отриманих доходів які:

  • є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
  • перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
  • перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
  • перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

Головне управління ДПС у Рівненській області

Читати також