Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У якій водоймі на Рівненщині тоне найбільше людей та у чому причина

Ілюстративне фото

На Рівненщині у річці Горинь втопився 39-річний чоловік. Це восьмий потопельник в області у 2022 році, повідомив Суспільному начальник рятувальної станції на водних об'єктах Анатолій Якимчук. Він розповів, які найчастіші причини утоплень і де залазити у воду вкрай небезпечно.

Випадок на Горині

Тіло 39-річного чоловіка водолази дістали з річки Горинь біля села Селець Дубровицької громади, це було 13 червня.

“Була компанія, свято, відпочивали. І от один втопився. Річка Горинь — найпідступніша річка, шукати можуть і день, і два. Якщо втопився і яма — то його поклало і все, а як ні — то його може нести не знати куди. Треба берегтись, у нас війна, і так багато людей гине”, — каже Анатолій Якимчук.

Статистика

Утоплення в Горині стало восьмим у 2022 році і п'ятим з настанням тепла, додає рятувальник. В області є 13 пляжів, які офіційно визнані безпечними для відпочинку, серед найбільших Біле озеро, Хрінники і Басів Кут. В останньому, щоправда, епідеміологи купатись не радять, адже у воді виявили кишкову паличку.

“У нас найбільші неприємності саме зі стихійними місцями, статистика показує, що там тоне 80% людей. На Горині топиться 70%. Основна причина — це купання у нетверезому стані, з року в рік”, — зауважує Анатолій Якимчук.

У чому небезпека на стихійних місцях

На облаштованих пляжах чергують рятувальники, каже Анатолій Якимчук. А на стихійних врятувати людину, яка тоне, шанси невеликі.

”Ми не дозволяємо, але люди купаються в стихійних місцях. В Сосновому на Случі не можна купатись, там велика течія і каміння. Щоб купатись — дно повинно бути тверде, піщане, глибина — не більше 1,7 метра — от тоді ми даємо дозвіл. От Горинь — сьогодні купаєшся, нормальна течія, а завтра вже яма, бо там поперечні течії і вириває яму”, — каже керівник водолазів.

Він також закликав у жодному разі не відпускати до водойм дітей без нагляду. На Басів Куті кілька років тому був випадок, коли дитину знайшли утопленою.

Читати також