Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Учитель фізкультури з Рівненщини, який втратив руку на фронті, мріє грати в баскетбол

Вчитель фізкультури з Рівненщини Валентин Анохін, який на війні втратив руку, мріє грати у баскетбол. 

Про це повідомляють у Першому медичному об'єднанні Львова. 

32-річний Валентин Анохін - із з села Вільгір, що на Рівненщині. Там в місцевій школі він працює вчителем фізичної культури. Навесні 2022 року педагога мобілізували до війська, де він взяв псевдо “Фізрук”. Воював на Харківському напрямку. А важкого поранення зазнав вже цьогоріч у липні на Куп‘янсько-Лиманському відтинку фронту.

Все трапилося під час відбиття ворожого штурму. Танковий снаряд розривається лише в трьох метрах від учителя. Це неминуча смерть, але Валентин, попри важке множинне поранення, вижив. Уламок боєприпасу потрапив в сідницю, вирвав м’які тканини і далі - влучив у руку та розрощив кисть. Побратими наклали турнікет і важко поранений боєць власними ногами подолав близько кілометра у напрямку точки евакуації. Йшов скільки було сил. «Мені пощастило. Я взяв себе в руки і евакуювався, щоб вижити», - підсумовує Валентин. Решту шляху до евакуаційної машини пораненого вчителя вже несли на ношах.

Далі - низка стабілізаційних пунктів, де медики виконали первинну хірургічну обробку ран. Уже в лікарні Харкова Валентину реампутували ліву руку та сформували куксу. А на чималий тканинний дефект на сідниці встановили вакуумний апарат, аби рана не гноїлась.

Для подальшого лікування та реабілітації захисника відправили до Львова - в Центр Незламні. Впродовж місяця лікарі міняли вакуумний апарат, а згодом закрили дефект на сідниці шкірою зі стегна.

Зараз Валентин проходить в Центрі реабілітацію та очікує на протез. Після відновлення він хоче повернутися в рідну школу. «Я бачу діток, які були маленькими та нічого не вміли. Класно навчати їх та разом радіти результату» - каже педагог. Та, аби знову повноцінно навчати дітей грі в баскетбол, Валентину потрібен не простий протез, а біонічний. Ще одна мрія вчителя фізичної культури - закинути м'яч у кошик лівою біонічною рукою.

Читати також