
В Україні з початку 2022 року до правоохоронних органів надійшло 339 повідомлення про замінування шкіл.
Про це інформують у Департаменті комунікації МВС України.
Серед повідомлень - 306 надійшло електронною поштою, 27 – телефоном і 6 – особисто або поштою. І це половина всіх таких повідомлень, отриманих за весь 2021 рік.
На усі повідомлення про замінування правоохоронці реагували згідно інструкції. Було перевірено 3 183 об’єкти. Жодне із повідомлень не було правдивим.
"Сьогодні ми можемо впевнено констатувати: серія псевдозамінувань є нічим іншим як елементом гібридної агресії та спланованою інформаційною операцією. Мета цього інформаційного-тероризму – тримати українців в напрузі та вселити невпевненість у власній безпеці, і зробити це не так терористичним актом, як можливістю, що подібне може статися. Тому головне – зберігати спокій", - зазначають у МВС.
Також відомо, що псевдоповідомлення про замінування надходять із тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації.
Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності згідно зі статею 259 ККУ карається позбавленням волі на строк від двох до восьми років.