Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Україною прокотилась серія "замінувань": перевірили більше трьох тисяч шкіл

Ілюстративне фото

В Україні з початку 2022 року до правоохоронних органів надійшло 339 повідомлення про замінування шкіл. 

Про це інформують у Департаменті комунікації МВС України.

Серед повідомлень - 306 надійшло електронною поштою, 27 – телефоном і 6 – особисто або поштою. І це половина всіх таких повідомлень, отриманих за весь 2021 рік.

На усі повідомлення про замінування правоохоронці реагували згідно інструкції. Було перевірено 3 183 об’єкти. Жодне із повідомлень не було правдивим.

"Сьогодні ми можемо впевнено констатувати: серія псевдозамінувань є нічим іншим як елементом гібридної агресії та спланованою інформаційною операцією. Мета цього інформаційного-тероризму – тримати українців в напрузі та вселити невпевненість у власній безпеці, і зробити це не так терористичним актом, як можливістю, що подібне може статися. Тому головне – зберігати спокій", - зазначають у МВС.

Також відомо, що псевдоповідомлення про замінування надходять із тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації.

Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності згідно зі статею 259 ККУ карається позбавленням волі на строк від двох до восьми років.

Читати також

23.09.2023 Презенти від військових та майстер-класи: у Костополі відбувся благодійний мистецький вікенд

22 вересня до Дня миру і Дня позашкілля працівники та вихованці закладу організували благодійний мистецький вікенд "Діти прагнуть миру". Метою якого було зібрати кошти для купівлі квадрокоптера DJI Mavic 3 для групи Окремого центру спеціальних операцій "Захід" в якій несе службу працівник закладу Дмитро Козоровський. Гості заходу мали можливість долучитися до різноманітних майстер-класів: бісероплетіння, виготовлення фігурок із сіна, паперопластики, розпису гіпсових фігурок, оздоблення імбирних пряників, виготовлення еко-сумок. Кожен міг придбати домашню випічку, напої, сувеніри ручної роботи і презенти від військових. Спільними зусиллями було зібрано близько 25 тисяч гривень.