Рівне Медіа

Упродовж тижня вилучили 10 кг незаконно добутої риби, - Рівненський рибоохоронний патруль

У період з 14 по 20 листопада 2019 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 30 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено сім протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП та 20 – за ч. 3 ст. 85  КУпАП. Крім того, оформлено три акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно якими вилучено 16 од. заборонених знарядь лову.

«Загалом, накладено штрафів на суму 1 224 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали 5 015 грн. У порушників вилучено 10 кг водних біоресурсів, сім заборонених знаряддя лову та один човен», - повідомив заступник начальника Управління Держрибагентства у Рівненській області Олександр Новак.

Для прикладу, 19 листопада 2019 року державні інспектори зафіксували грубе порушення правил рибальства. На водоймі, поблизу с. Лютинськ Дубровицького району Рівненської області виявлено двох місцевих жителів, які з човна здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову – «острогою». У громадян вилучено майже 2 кг риби, а саме: щука – 8 екз.  Завдано збитків у розмірі 2 720 грн.

Того самого дня під час проведення рибоохоронного огляду на р. Путилівка, поблизу с. Мочулки було викрито двох громадян, які рибалили забороненим знаряддям лову – двома «острогами». У одного з чоловіків вилучено майже 2 кг риби, а саме: лин – 2 екз., окунь – 1 екз. та щука -1 екз. Сума збитків, завданих рибному господарству, становить 595 грн.

20 листопада Рівненським рибоохоронним патрулем викрито факт грубого порушення правил рибальства. Порушник здійснював вилов риби забороненим знаряддям – однією лісковою сіткою, загальною довжиною 70 метрів. Він рибалив на р. Стир, поблизу с. Вербень Демидівського району Рівненської області. У сітках браконьєра знаходилось 10 екз. ляща. Загальна вага незаконно добутих водних біоресурсів склала 7 кг. Збитки становлять 1 700 грн.

На осіб складені протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Водні біоресурси, заборонені знаряддя лову та човен вилучено. Матеріали справи готуються для передачі до районного суду.

В Управлінні Держрибагентства у Рівненській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 540 53 90. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби – прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація:

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів здійснювався відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за один екземпляр незаконно зловленої щуки становить 340 грн.

За інформацією пресслужби Рівненського рибоохоронного патруля

Читати також