Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Ускладнення після коронавірусу: на Рівненщині чоловікові ампутували ноги

У Вараській багатопрофільній лікарні чоловікові, аби врятувати життя, ампутували кінцівки через ускладнення, пов’язані з COVID-19.

Пацієнтові - більше 60-ти років. У нього діагностували тромбоз артерії нижніх кінцівок без паталогічного атеросклеротичного фону, викликаний лише захворюванням COVID-19. Про це повідомили у Вараській лікарні. 

"Лікарі наголошують, що COVID-19 викликає тромбування дрібних і крупних судин в різних ділянках тіла. Коронавірус, окрім легень, уражає ще й судини. У судинах утворюється згусток крові і він закупорює постачання крові до органів. Найчастіше такі тромби, які неможливо видалити, утворюються в кінцівках чи кишківнику. Потім виникає некроз і можливе зараження інфекцією всього організму", - йдеться у повідомленні медиків.

Підступність полягає ще й в тому, що тромбоз як ускладнення, трапляється не тільки в розпалі хвороби, а й після повного одужання. Тому після виписки із лікарні, важливо бути на постійному контролі у сімейних лікарів.

Операцію провели:Олександр Джигун - лікар хірург, Олександр Козлов - лікар-хірург, Ульріх Бьокман - лікар-хірург (Німеччина), Тетяна Луцик - лікар-анестезіолог, Тетяна Шершень - сестра медична - анестезистка та інші члени операційної бригади.

Читати також