Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

"Уявляєте, як ми мріяли про гарячу каву", - зворушлива історія про командира ТрО, що воює під Попасною

Антон - кулеметник із Черкаського батальйону Сил ТрО ЗСУ.

Він розповів про життя на передовій, бойові дії та про зворушливий вчинок їхнього командира відділення.

Про це повідомляють на сторінці Територіальної оборони ЗСУ у фейсбуці.

Того дня бійці стримували наступ окупантів. Були постійні атаки, хвиля за хвилею їх обстрілювали з мінометів, АГС, танків. 

"Коли трохи заспокоїлось, командир нашого відділення каже: "Я на сусідню позицію. Піду сам, у мене там справа". Ми здивувались, але нічого не сказали, бо довіряємо йому залізно. Перебігти від позиції до позиції в Попасній було ще тою прогулянкою - ти повзеш, лежиш, спостерігаєш, якщо треба стріляєш, підхоплюєшся, перебігаєш, падаєш, повзеш, знову лежиш. І так по колу".

Виявилось, таким чином командир Євген вирішив "побігти" до сусідів. 

"Повертається десь за годину, очі горять і каже: "Насолоджуйтеся!". І дає нам цілий термос кави! Уявляєте, як ми мріяли про гарячу каву? Хоча б одну на всіх. А тут цілий термос! Виявилося, що у сусіднього підрозділу з’явилася можливість закип'ятити води, а Євгену передали трохи свіжозмеленої кави. То була найсмачніша кава в моєму житті!".

Боєць каже, що коли командир дотримується свого основного принципу: “люди понад усе!” і турбується про “своїх”, то це додає відчуття, що все не дарма, що всі працюють в одній команді.

Сам Євген вже бачив війну, у 2015-2016 воював в АТО. У складних умовах Євген зумів вивести із оточення та вберегти своїх бійців. Зараз, перебуваючи після контузії у госпіталі, воїн не витрачає час даремно і покращує свої навички з першої медичної допомоги.

Читати також

30.06.2022 На Світязі - пусті пляжі: війна "вдарила" по туристичному сезону на Шацьких озерах

Власники садиб та баз чекають на туристів Власники садиб та баз відпочинку на Шацьких озерах чекають туристів. Поблизу озера Світязь здає декілька кімнат Зоя Савонік. Каже: людей у неї ще не було, ціни на житло не піднімали. "Готуємося, ще не відкривалися. В першу чергу залежить від умов, від війни, від погоди, але погода грає не дуже велику роль, головне війна", – говорить власниця садиби. Як розповів працівник однієї із баз відпочинку Дмитро Курилюк, туристів менше через малу відстань до кордону із Білоруссю. "Порівняно із попередніми роками, то дуже мало туристів, з такою ситуацією, що в країні... Надіємося, що таки буде сезон", – додав працівник бази відпочинку, яка нині теж напівпорожня. Повноводне озеро і порожні пляжі На пляжах найбільшого та найглибшого озера в Україні – майже порожньо. Поруч з водою можна зустріти поодиноких відпочивальників чи компанії. Волинянка Софія Марчук відпочиває на озері разом із дворічним сином. Жінка каже: не здивувалася, коли побачила Світязь напівпорожнім. "З війною то не те, що було раніше, зараз люди не їдуть так відпочивати", – говорить туристка. Киянин Ігор – військовослужбовець. Приїхав на Світязь разом із родиною, щоб перепочити між ротаціями. На озері, каже чоловік, йому сподобалося. "Середня температура, не скажу, що дуже тепла, але й не холодна, цілком нормальний сезон", – додав чоловік. Заходи безпеки для туристів Через повномасштабну війну і близькість кордону із Білоруссю в Шацькій громаді були змушені змінити правила відпочинку для туристів та запровадити додаткові заходи безпеки. Зі слів селищного голови, до патрулювання в громаді залучили додаткові сили поліції та військових. "Для підприємців графік роботи до 22:00 лише, без гучної музики, без розважальних заходів.Громадські місця, які приймають відвідувачів повинні забезпечити безпеку, але в нашому регіоні їх дуже мало, бо висока кількість поверхневих вод, не пристосованість торговельних місць, це вказує на те, що в нас укриттів дуже мало", – розповів Сергій Карпук.