Рівне Медіа

В селі на Рівненщині відкрили оновлену сучасну амбулаторію (ФОТО)

У Володимирецькому районі відкрили вже третій сільський медичний заклад, який вдалося реконструювати завдяки реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на Рівненщині. Сьогодні реконструйована амбулаторія запрацювала у селі Великі Цепцевичі.

Заклад не просто капітально відремонтували, оновивши збудоване ще на початку 90-х років приміщення, – тут повністю замінили медичне обладнання, облаштували кімнату для денного стаціонару із двома ліжко-місцями, розширили перелік послуг для пацієнтів, осучаснили територію закладу, встановили сучасний твердопаливний котел.

Кімната денного стаціонару

У закладі працює два сімейних лікарі, які надають медичні послуги не лише для жителів Цепцевич та Нетреби, а й для сусідніх сіл - Антонівки та Чакви. Загалом, це близько 4 тисячі людей.

Завідуюча амбулаторією Катерина Ярута розповіла, що пацієнтам тепер не потрібно щоразу їхати у Володимирецьку районну лікарню:

«У нас є власна лабораторія. Тут, окрім звичайних аналізів, можна зробити експрес-тести на гепатит, діабет, серцево-судинні захворювання. Є в закладі і електрокардіограф».

Має амбулаторія і свій стоматологічний кабінет з усім необхідним обладнанням. Лікар-стоматолог проводить обстеження, лікує, пломбує, протезує. У закладі відведено місце для двох аптек.

«Вони тут і раніше були, і наша співпраця продовжуватиметься, адже це зручно для людей», – переконує Катерина Ярута.

Стоматологічний кабінет

За словами керівництва району, це уже третій сільський медичний заклад, який вдалося реконструювати завдяки реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на Рівненщині.

«Перші два - у Заболотті та Жовкинях – працюють з початку цього року. На черзі завершення робіт у Рафалівській та Більськовільській амбулаторіях, окрім того, подібні ремонти тривають у Воронках, Хиночах, Великих Телковичах і Володимирці», – зазначив в.о. голови Володимирецької райдержадміністрації Анатолій Рижий.

Читати також