Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

В Україні "швидкі" тепер працюють за новими правилами: до кого можуть не приїхати

В Україні змінився алгоритм виклику "швидкої допомоги" -  діє новий порядок визначення пріоритетності звернень від громадян за екстреною меддопомогою.

За джерелами zaxid.media.

З 1 січня набула чинності постанова уряду №1271 від 16 грудня "Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події".

Тепер звернення до диспетчера за єдиним телефонним номером екстреної медичної допомоги 103 і за єдиним номером системи екстреної допомоги населенню 112 ділять на чотири категорії - критичні, екстрені, неекстренние, непрофільні - від чого залежать терміни приїзду бригад медиків на виклик.

Як говориться в постанові Кабміну, диспетчер оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф визначає стан пацієнта і обставини подій виклику відповідно до переліку причин звернень та скарг про необхідність надання екстреної медичної допомоги, визначеного Міністерством охорони здоров'я.

Як тепер будуть працювати "швидкі"

  1. Пацієнт у критичному стані. У такому разі норматив прибуття швидкої становитиме 10 хвилин із моменту звернення до диспетчера. Йдеться про стани, які безпосередньо загрожують життю – відсутність дихання, неефективне дихання, сильна кровотеча та стани зумовлені впливом зовнішніх факторів (удар струмом, блискавкою, тощо), інтоксикацією та отруєнням або гострими та хронічними захворюваннями. З огляду на обставини, які не залежать від системи надання екстреної медичної допомоги, допускається перевищення зазначеного нормативу, але не більше ніж у 25% випадків.
  2. Пацієнт в екстреному стані. Максимальне очікування «швидкої» має становити не більше 20 хвилин із допустимим перевищенням зазначеного нормативу, але не більше ніж у 15% випадків. Екстрений стан пацієнта – той, що несе загрозу життю та здоров’ю і може різко погіршитися у разі несвоєчасного надання допомоги. Такі стани супроводжуються порушенням свідомості, ознаками кровотечі, ознаками гострого коронарного синдрому, розладами дихання, іншими екстреними ознаками або можуть бути зумовленими тими ж чинниками, що й у критичних випадках.
  3. Категорія не екстрених. У такому разі диспетчер служби порекомендує звернутися до лікаря, що надає первинну медичну допомогу, з яким укладена декларація або до найближчого відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги. Йдеться про виклики, коли стан пацієнта не є невідкладним, а відтермінування надання медичної допомоги не призведе до погіршення стану здоров'я. Таке звернення може бути передане до чергового центру первинної медико-санітарної допомоги. І якщо не буде такої можливості – диспетчер направить до пацієнта бригаду швидкої, що не виконує критичні або екстрені виклики.
  4. Непрофільне звернення. Диспетчер порекомендує звернутися до лікаря, що надає первинну медичну допомогу, з яким укладена декларація. Йдеться про хворих, стан яких не є невідкладним. За потреби відповідальним медичним працівником оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф має бути надано дистанційну медичну консультацію.

Читати також