Рівне Медіа

В яких продуктах шукати мінерали в літній сезон?

Влітку, коли настає спека, ми втрачаємо більше рідини з потом і через легені. Якщо не поповнювати втрачену воду, кров починає згущуватися, а це може призвести до порушення роботи серця, нирок, судинної системи. Тому вам наполегливо рекомендують пити більше води, інформує ТСН.

Також необхідно пам'ятати і про те, що з потом ми втрачаємо і мінерали - калій, натрій, кальцій, магній, хлор. А вони в організмі виконують низку важливих функцій: підтримують водно - сольовий баланс, кислотно-лужну рівновагу, відповідають за скорочення серцевого м'яза, тонус судин, беруть участь у передаванні нервових імпульсів.

Тому важливо не лише пити воду, але і відновити цінні для організму мінерали, щоб впоратися з зневодненням та бути здоровим. Головне дотримуватися достатнього питного режиму, належно харчуватися протягом дня. Варто звернути увагу на те, що ми п'ємо. Основу має складати проста вода. Найраще, щоб це була природна столова вода, яка також постачає електроліти.

Багато мінеральних речовин містяться в наших продуктах харчування. Насамперед потрібно звернути увагу на овочі, ягоди і фрукти. Саме вони влітку повинні складати основу нашого раціону. В них містяться не лише мінерали, але і достатня кількість води. Так, наприклад, в огірках і помідорах до 95% рідини, в ягодах і фруктах - від 80 до 90%.

У яких продуктах міститься натрій та хлор?

Вони практично в усьому, що ми їмо. Але не треба в спеку нехтувати і сіллю. Можна підсолювати страви. Треба пам’ятати, що є обмеження: біля 5 г солі на добу.

Добрим джерелом калію є вся рослинна їжа

Окрім свіжих овочів, фруктів, ягід та круп калій є і в кисломолочних продуктах, рибі, грибах, бобових.

Кальцій

Влітку частіше звертайте увагу на натуральні кисломолочні продукти (кефір, йогурт, кисле молоко, домашній сир). Вживайте ягоди, зелені листові овочі, броколі, морську та цвітну капусту. Вони також збагатять ваш раціон цим елементом.

Продукти, багаті на магній

Це листові овочі, морська капуста, каші, бобові, какао, темний шоколад, горіхи, а також деякі ягоди та фрукти.

Головне пам’ятати: влітку ми схильні до більшої втрати води та мінералів. Харчуйтесь різноманітно та регулярно, пийте овочеві смузі, воду і насолоджуйтесь літом.

Читати також