Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Великі колони техніки росіян залишають Маріуполь - радник мера

Вже другий день поспіль великі колони техніки росіян залишають Маріуполь та Маріупольський район та відправляють у напрямку Бердянськ-Пологи. 

Про це повідомляє радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. 

- Окупанти змінили тактику контролю пересування. Демонтовано стаціонарні блокпости, залишено лише контрольні пункти в районі мостів. При тому частіше використовується контроль мобільними групами, що раптово з’являються в різних районах міста (на відео).

Зміна тактики пов’язана з виводом більшості військового залишку окупантів з міста на інші ділянки фронту. Банальна нестача ресурсу. Зокрема другий день поспіль великі колони техніки залишають Маріуполь та Маріупольській район в напрям Бердянськ-Пологи, - написав він. 

За його словами, серед окупантів панує небажання продовження участі у війні, особливо серед мешканців Донеччини. Крім того серед росіян росте невдоволення і вони більше думають над тим, щоб здатись у полон, особливо після повідомлення про перекидання їх на напрям боїв в Запоріжжя.

Проте окупанти більше бояться загинути через відсутність зрозумілого механізму полону та відвертих погроз офіцерів виставити загороджувальні загони.

Читати також

03.07.2022 "Четвертий батальйон взяли в полон свого комбата": окупант розповів про дезертирство в армії рф

У перехопленні окупант розповідає дружині про велику кількість поранених. Оскільки їхній підрозділ тільки-но вийшов із серйозного бою. А в сусідньому підрозділі командира, який хотів втекти, затримали його підлеглі: «Четвертий батальйон, вони взяли в полон свого комбата. Примусили з ними бути, щоб не зй… (втік). Тому що в них там трьохсотих дох… (багато). Ми вчора також машини завантажили. Вже напоготові валити. Команда надійшла, стояти далі. Вчора більше двадцяти чоловік трьохсотих росіян вивезли».

03.07.2022 Понад 10 тисяч маріупольців перебувають у в`язницях ОРДЛО - мер

- Мирні, цивільні жителі були затримані окупантами та направлені до місць позбавлення свободи. Відомо, про чотири такі тюрми: дві у Єленівці, Донецькому СІЗО та Макіївці, - пише Бойченко. За його даними, люди перебувають у жахливих та нелюдських умовах, як у концтаборі. Закриті у тісних камерах 2 на 3 метра по 10 людей. Маріупольці майже не отримують воду та їжу. Їх не водять на вулицю. Вони не мають жодного доступу до нормальної медичної допомоги та піддаються різним формам катування – від психологічної до фізичної. Він закликав Міжнародний Червоний Хрест та ООН звернути увагу на незаконне утримання цивільних жителів міста. Застосувати усі можливі інструменти для отримання списків ув‘язнених. Домогтися, щоб наразі вони отримали гідні умови перебування. Та спільно працювати над визволенням кожного маріупольця.