Верес звичайний, який росте в нацпарку на Рівненщині, допомагає тваринам зимувати

У Національному природному парку "Пуща Радзівіла" росте вічнозелений верес звичайний.

Про рослину та її значення для ексосистеми НПП розповіли фахівці "Пущі Радзівіла".

Верес звичайний (Calluna vulgaris) - вічнозелений, сланкий, дуже галузистий кущик заввишки 30-70 см (рідко до 1 м) має велике значення для зимових екосистем, виконує важливу функцію в підтримці життя тварин і стабільності природних процесів. Цвіте верес із серпня до жовтня. Після цвітіння квітки дрібні бузково-рожеві залишаються на рослині майже всю зиму, створюючи ефект «застиглого цвітіння». Вони стають сухими й узимку поступово бліднуть.

Верес є важливим джерелом їжі для багатьох тварин узимку. Коли більшість рослин приховані під снігом або зів'яли, пагони, листя та молоді гілки вересу стають основним кормом для тетеруків, глухарів, зайців, а також для великих копитних тварин таких як кози, олені та лосі. Завдяки своїй стійкості до морозів верес здатний забезпечити харчування навіть у найсуворіші зимові місяці.

Окрім того, верес є природним укриттям для дрібних тварин. Густі зарості рослини слугують притулком для гризунів, які можуть сховатися під його гілками від хижаків і холоду. Це укриття також важливе для збереження комах, які перебувають у стані спокою під час холодів.

Читайте також