Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Вибухотехніки з Рівненщини повернулись із деокупованих територій Херсонщини

Вибухотехніки з Рівненщини повернулися із відрядження у Херсонській області.

Про це повідомляють у ГУ НП Рівненської області.

Майже два місяці двоє поліцейських із Рівного несли службу на деокупованій території у складі зведеного загону вибухотехнічної служби Нацполіції.

Щодня вони розміновували та очищували територію Херсону та області від «подарунків» росіян. Опрацьовували виклики по виявленню нерозірваних боєприпасів: підривали їх на місці, або вивозили на тимчасовий підривний майданчик. Крім того, у складі слідчо-оперативних груп, що виїжджали на огляди вибухів, обстежували чи здетонували усі боєприпаси на місцях «прильотів» та прилеглих територіях: у пологовому будинку, школах, дитсадках.

У населених пунктах прокладали безпечні маршрути до водонабірних веж, телевізійної підстанції, та інших важливих об’єктів — дорогою виявляли протитанкові та протипіхотні міни.

Також виїжджали на виклик, коли ворог вчинив черговий обстріл системами «Град» — тоді уламками боєприпасів травмувало однорічного хлопчика.

Одного разу ворожий дрон переніс гранату на подвір’я місцевих жителів: на щастя, вона не здетонувала. Відтак, працівники вибухотехнічної служби знешкодили боєприпас, який був із відірваним важелем та у бойовому положенні.

«21 лютого коли російські окупанти обстріляли зупинку громадського транспорту та житловий будинок у Херсоні ми були неподалік», — пригадує працівник вибухотехнічної служби Андрій Волянюк. — «Коли приїхали на місце події були шоковані, адже картина дуже страшна: були загиблі та поранені».

«Повністю розчистити звільнену територію не вдалося, та й найближчим часом її не розмінують, адже схованої вибухівки дуже багато», — зазначає рівненський вибухотехнік.

Читати також