Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Від початку війни Міноборони витратило майже 500 мільярдів гривень: на що "пішли" ці кошти

Станом на 20 червня видатки Міністерства оборони України склали 495 мільярдів гривень, що майже в чотири рази більше передбачених видатків. 

Видання "Армія Inform" розповіло, на що було витрачено ці кошти. Передусім, за ці кошти проінансували грошове забезпечення військовослужбовців, у тому числі для виплати впровадженої за ініціативи Президента України додаткової винагороди всім військовослужбовцям сумою 30 тисяч гривень та тим, що беруть участь у бойових діях, — до 100 тисяч.

По-друге, на додаткові кошти з держбюджету вдалося закупити озброєння та відновити боєздатність пошкодженої військової техніки, забезпечити особовий склад Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту обмундируванням та харчуванням.

По-третє, упродовж березня — червня Міноборони закупило озброєння, військову техніку та засоби індивідуального захисту й інші матеріальні цінності на суму до 100 мільярдів гривень.

Варто зазначити, що у першому півріччі 2022 року Державна казначейська служба в повному обсязі профінансувала видатки держбюджету на оборону. Відповідно, у цей період сума витрат становила 402 мільярди гривень.

Також, станом на 20 червня на спеціальний рахунок НБУ для збору на потреби армії надійшло 17 мільярдів гривень пожертв від громадян та підприємств, 13 мільярдів уже перерахували на спеціальні рахунки Міноборони й витрачено для забезпечення невідкладних потреб Збройних Сил України.

Читати також

03.07.2022 "Четвертий батальйон взяли в полон свого комбата": окупант розповів про дезертирство в армії рф

У перехопленні окупант розповідає дружині про велику кількість поранених. Оскільки їхній підрозділ тільки-но вийшов із серйозного бою. А в сусідньому підрозділі командира, який хотів втекти, затримали його підлеглі: «Четвертий батальйон, вони взяли в полон свого комбата. Примусили з ними бути, щоб не зй… (втік). Тому що в них там трьохсотих дох… (багато). Ми вчора також машини завантажили. Вже напоготові валити. Команда надійшла, стояти далі. Вчора більше двадцяти чоловік трьохсотих росіян вивезли».

03.07.2022 У полоні окупантів перебувають 8 представників місцевої влади

Це чиновники із Запорізької, Херсонської та Харківської областей. Станом на 2 липня у полоні російських військових перебувають: Євгеній Матвєєв – Дніпрорудненський міський голова Олександр Шмиголь - Вільхівський сільський голова Олександр Бабич – Голопристанський міський голова Ігор Колихаєв - Херсонський міський голова Валентина Костенко – Великокопанівський сільський голова Дмитро Ляхно - Горностаївський селищний голова Сергій Хільченко – Хрестівський сільський голова Петро Збаровський – Новотроїцький селищний голова. Зазначається, щ, на жаль, інформація про звільнення з полону Голопристанського міського голови Олександра Бабича не підтвердилася.

03.07.2022 Понад 10 тисяч маріупольців перебувають у в`язницях ОРДЛО - мер

- Мирні, цивільні жителі були затримані окупантами та направлені до місць позбавлення свободи. Відомо, про чотири такі тюрми: дві у Єленівці, Донецькому СІЗО та Макіївці, - пише Бойченко. За його даними, люди перебувають у жахливих та нелюдських умовах, як у концтаборі. Закриті у тісних камерах 2 на 3 метра по 10 людей. Маріупольці майже не отримують воду та їжу. Їх не водять на вулицю. Вони не мають жодного доступу до нормальної медичної допомоги та піддаються різним формам катування – від психологічної до фізичної. Він закликав Міжнародний Червоний Хрест та ООН звернути увагу на незаконне утримання цивільних жителів міста. Застосувати усі можливі інструменти для отримання списків ув‘язнених. Домогтися, щоб наразі вони отримали гідні умови перебування. Та спільно працювати над визволенням кожного маріупольця.