Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Видавав за сина: на Харківщині місцевий житель більше місяця ховав російського військовослужбовця

У селі Шестакове на Харківщині російський військовослужбовець більше місяця переховувався удома у місцевого жителя, який видавав його за сина. 

Про це повідомляє начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов

Як стверджує затриманий військовий рф, він народився у місті Кривий Ріг, де й зараз проживають його родичі.

Переїхав до анексованого Криму. Став громадянином рф, у армії служив навідником танку. 

Коли вони колоною з 5 танків заїхали на територію України, то цей молодий чоловік вирішив не брати участь у «військовій операції», втік з танку і укрився у місцевого жителя в селищі Шестаково. За його словами, планував після війни поїхати до своєї сім’ї в Україні.

За його твердженням, місцевий мешканець, просто допоміг цьому хлопцю. Він покривав його в себе дома більше місяця, видаючи його за сина. 

Правоохоронці затримали обох. Під час слідства з'ясують, які ще дії вчиняв місцевий мешканець, надаючи допомогу російському військовослужбовцю та чому не видав його одразу після деокупації.

Читати також

03.07.2022 "Четвертий батальйон взяли в полон свого комбата": окупант розповів про дезертирство в армії рф

У перехопленні окупант розповідає дружині про велику кількість поранених. Оскільки їхній підрозділ тільки-но вийшов із серйозного бою. А в сусідньому підрозділі командира, який хотів втекти, затримали його підлеглі: «Четвертий батальйон, вони взяли в полон свого комбата. Примусили з ними бути, щоб не зй… (втік). Тому що в них там трьохсотих дох… (багато). Ми вчора також машини завантажили. Вже напоготові валити. Команда надійшла, стояти далі. Вчора більше двадцяти чоловік трьохсотих росіян вивезли».

03.07.2022 Понад 10 тисяч маріупольців перебувають у в`язницях ОРДЛО - мер

- Мирні, цивільні жителі були затримані окупантами та направлені до місць позбавлення свободи. Відомо, про чотири такі тюрми: дві у Єленівці, Донецькому СІЗО та Макіївці, - пише Бойченко. За його даними, люди перебувають у жахливих та нелюдських умовах, як у концтаборі. Закриті у тісних камерах 2 на 3 метра по 10 людей. Маріупольці майже не отримують воду та їжу. Їх не водять на вулицю. Вони не мають жодного доступу до нормальної медичної допомоги та піддаються різним формам катування – від психологічної до фізичної. Він закликав Міжнародний Червоний Хрест та ООН звернути увагу на незаконне утримання цивільних жителів міста. Застосувати усі можливі інструменти для отримання списків ув‘язнених. Домогтися, щоб наразі вони отримали гідні умови перебування. Та спільно працювати над визволенням кожного маріупольця.