Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Відома акторка Ірма Вітовська вступила до університету на Рівненщині

Українська акторка Ірма Вітовська вирішила вступили до університету та отримати освіту за спеціальністю «Історія та археологія». Для цього зірка обрала університет у Рівненській області - Острозьку академію.

Повідомили на сайті навчального закладу.

«Колись я мріяла стати археологом. Зараз для мене це важливо, адже часто зіштовхуюся в своїх ролях з різними історичними періодами. Також працюю зі студентами-акторами під час занять. Історія – це не просто хронологія, а набагато ширше поняття. Це людина в часі, це те, що її рухає. Ми зіштовхуємося з драматургією різних епох і я бачу, що актори не завжди в цьому орієнтуються. Актор повинен готуватися жити в цій епосі ще задовго до кадру, опанувати звички того часу, щоб в кадрі все виглядало органічно. Тому я дуже хочу вивчити на магістратурі важливі історичні періоди, особливо що стосується епох Середньовіччя та Відродження в Україні, адже сьогодні є багато фальсифікату, який на руку нашому ворогові. Як акторка хочу доносити правду через театральне й кіномистецтво до широкої громадськості. А для цього потрібно володіти фактами. Звісно, я не збираюся ставати істориком, але це потрібно особисто для мене, щоб консультувати кінорежисерів, апелюючи до історичних фактів», - розповіла акторка.

Ірма Вітовська – лауреатка національних премій з кіномистецтва «Золота дзиґа». Два роки поспіль визнана найкращою акторкою національної премії від кінокритиків «Кіноколо» (найкраща акторка 2018 та 2019 року за фільми «Брама» та «Мої думки тихі»). Двічі володарка національної премії «Телетріумф». Володарка театральної премії «Київська пектораль». Володарка «Золотого Дюку» на Одеському міжнародному кінофестивалі 2019 року за найкращу акторську роботу у фільмі «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча. Ірма Вітовська стала першою лауреаткою премії Women in art від HeForShe в категорії «Театр та кіно», створеною ООН та Українським інститутом. Також є номінанткою всеукраїнського проєкту «Найкрасивіші жінки України».

«Я щиро вірю в швидку перемогу України, тому подала документи на навчання саме в український заклад вищої освіти – Національний університет «Острозька академія», - додала Ірма Вітовська.

Читати також