Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Відомий рівненський художник-кераміст взявся за виготовлення окопних свічок для ЗСУ

Відомий рівненський художник-кераміст Леонід Гринбокий виготовляє окопні свічки для Збройних Сил України. 

Про це повіомляє Рівненська ОВА. 

А все починалося з того, що у нього було 10 кг скульптурного воску, який він не використовував. 

Тому чоловік вирішив його спрямувати на добру справу. 

Адже завдяки таким свічкам українські захисники у бліндажах можуть і чогось гарячого випити, і руки-ноги зігріти. 

Леонід Гринбокий - автор унікальних керамічних писанок та інших декоративних виробів, він викладає у художній школі, є учасником міжнародних виставок та фестивалів. Разом із тим чоловік волонтерить, як і багато-багато інших українців, бо хоче допомогти ЗСУ.

«Сьогодні окопні свічки робить багато хто, але під час холодів вони справді потрібні й використовуються постійно. Зараз я не можу взяти в руки зброю, але хочу допомогти хоч чимось, - пояснює Леонід Гринбокий. – Спочатку використав віск, який мав у себе, потім із матеріалом посприяли колеги з художньої школи. Першу партію свічок я заніс у волонтерський центр «Рівнекниги» - там формують посилки і розподіляють, кому що передавати. Волонтери також поділилися заготовками до свічок – консервними баночками. Я ж зайшов у Свято-Покровський собор і запитав, чи немає в них огарків воскових свічок, щоб переплавити. Насправді там їх також використовують на добру справу, але й мені трохи передали».

Пан Леонід виготовив вже декілька партій окопних свічок. А зараз знову шукає матеріал – парафін чи віск. Можливо, в цьому зможуть допомогти бджолярі, сподівається чоловік.

Тим часом його окопні свічки – чи не єдині вироби, які не декорує. Вони суто практичні.

«Вкладаю в консервну банку папір. Розплавляю на водяній бані віск. Спочатку заливаю один раз, щоб папір його увібрав, а потім вдруге – до самого краю, - пояснює «кухню» Леонід Гринбокий. – Такі свічки горять більше 5 годин і справді стають у пригоді нашим захисникам. Про це мені розповіла донька Христина Панасюк (авт – відома музикантка, волонтерка). Власне, це вона мені й підказала, що можна виготовляти такі свічки».

Бажаючі допомогти з воском чи парафіном можуть принести матеріал у волонтерський центр «Рівнекниги» (вул. Покровська, 16) або ж сконтактувати через соцмережі з Леонідом Гринбоким (https://www.facebook.com/grinleo).

Читати також

01.02.2023 На півночі Рівненщини поліцейські виявили боєприпаси та мотопомпи

У селі Іванчиці колишнього Зарічненського району поліцейські на блок-посту зупинили підозрілого чоловіка. Під час перевірки вмісту пакету, виявили 90 патронів калібру 5,45 мм. 47-річний місцевий житель пояснив, що знайшов боєприпаси у лісовому масиві поблизу сусіднього села Під час патрулювання у лісовому масиві поблизу села Кухітська Воля працівники СРПП виявили три мотопомпи кустарного виробництва, знаряддя для незаконного видобутку бурштину-сирцю й два автомобілі: «Volkswagen LT» та «УАЗ». Вилучене доставлено на територію відділення. За обома фактами тривають досудові розслідування. Профілактичні заходи у протидії правопорушень у сфері довкілля на території області тривають